Finalisti Ligy majstrov si poriadne prilepšia: Tučné odmeny už prekročili 100 miliónov!

Obrovská radosť hráčov Tottenhamu z postupu do finále Ligy majstrov
Obrovská radosť hráčov Tottenhamu z postupu do finále Ligy majstrov

LONDÝN - Príjmy obidvoch finalistov tohtosezónnej edície futbalovej Ligy majstrov 2018/2019, anglických klubov Tottenham Hotspur a FC Liverpool, už prekročili 100 miliónov eur. Do týchto tržieb sú zahrnuté výkonnostné bonusy, čiastky z televíznych práv aj financie, ktoré Európska futbalová únia (UEFA) rozdeľuje jednotlivým klubom na základe postavenia v renkingu UEFA.

Za účasť v skupinovej fáze kluby zinkasovali 15,25 milióna eur, každé víťazstvo znamená 2,7 milióna a každá remíza 0,9 milióna navyše. Za postup do osemfinále je prémia 9,5 milióna, štvrťfinále 10,5 milióna a semifinále ďalších 12 miliónov. Tottenham aj FC Liverpool dostanú za prienik do madridského finále (1. júna, pozn.) čiastku 15 miliónov a na víťaza duelu na štadióne Wanda Metropolitano čakajú okrem "ušatej trofeje" ďalšie štyri milióny.

Ako vyčíslil The Swiss Ramble, klub z Liverpoolu zarobil na prémiách 71 miliónov, ďalších 12,7 milióna na televíznych právach a 23,3 milióna podľa postavenia v rebríčku UEFA. Celkovo "The Reds" v doterajšom priebehu zarobili 107 miliónov eur. Príjmy Londýnčanov sú o niečo nižšie. Zinkasovali 69,8 milióna za bonusy, televízne práva im vyniesli 16,1 milióna a postavenie v renkingu UEFA 15,5 milióna. Spolu zatiaľ zarobili sumu 101,4 milióna eur.


Tagy: FC Liverpool Liga majstrov Tottenham Hotspur

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Peter Dejong

DISKUSIA