VIDEO V štúdiu Športiek s Martinom Vaculíkom: V Poľsku je rovnako známy ako Lewandowski

Martin Vaculík v štúdiu Športiek s Robertom Kmeťom
Martin Vaculík v štúdiu Športiek s Robertom Kmeťom

BRATISLAVA - Slovenská športová verejnosť už určite veľmi dobre pozná meno Martina Vaculíka, pretekára na plochej dráhe, ktorý svoju rodnú krajinu reprezentuje v tvrdom a náročnom športe po celom svete. Plochodrážna sezóna je v plnom prúde, preto sme boli veľmi radi, že Martin prijal naše pozvanie do štúdia Športiek, v ktorom ho vyspovedal Robert Kmeťo.

Martin Vaculík patrí medzi najväčšie hviezdy plochej dráhy súčasnosti. Jeho vynikajúce výsledky z minulosti mu umožnili znovu štartovať na prestížnych individuálnych majstrovstvách sveta známych aj ako Speedway Grand Prix. Už 18. mája ho čaká prvé kolo tohto atraktívneho seriálu, okrem neho však Slovák štartuje aj v Českej či Poľskej lige. "Preteky Grand Prix sú pre mňa najdôležitejšie. V Poľsku je tento šport veľmi populárny, bavíme sa o tom, že ho tu ľudia sledujú ako futbal, ich liga je najsilnejšia na svete. Jazdím tu proti najlepším jazdcom pred plnými štadiónmi so skvelým publikom," konštatoval Martin Vaculík.

Úspešný jazdec je známy v slovenských médiách aj tým, že tvorí pár s herečkou Kristínou Turjanovou (po svadbe Kristínou Vaculík), ale aj tým, že sa v minulej sezóne musel popasovať s nepríjemným zranením, po zlomenej lícnej či kľúčnej kosti si doliečoval tentoraz zlomeninu stehennej kosti. "Je to už minulosť, kosti sú zrastené, platničky a šróby držia tak, ako majú, čiže je to v pohode," povedal s úsmevom na tvári Martin Vaculík. 

Martin sa netají tým, že má jeden nesplnený sen, ktorý je spojený s Bratislavou: "Je tendencia Speedway Grand Prix robiť eventy vo veľkých mestách a najlepšie v metropolách. Ja si to viem predstaviť v Bratislave na Slovane. Naplniť tento štadión by pre Grand Prix nebol taký veľký problém, keďže fanúšikovská základňa tohto športu sa nachádza priamo za našimi hranicami."


Tagy: Martin Vaculík plochá dráha Robert Kmeťo Speedway Grand Prix

Zdroj:
športky

DISKUSIA