Trénera Ramsayho by pri kormidle videl rád aj naďalej: Bola by veľká škoda, keby odišiel!

Dávid BondraDávid Bondra Zdroj: TASR - František Iván

KOŠICE - Slovensko má účinkovanie na domácich majstrovstvách sveta v hokeji za sebou. Hráči predvádzali bojovné výkony, na ľade nechávali srdce, ale predsa zostali pred bránami štvrťfinále. V kádri sa predstavilo viacero mladíkov, generácia zlatých chlapcov sa rozlúčkou Ladislava Nagya definitívne skončila, kouč Ramsay urobil vzhľadom na možnosti maximum a odviedol kus kvalitnej práce.

Slovensko nastupovalo do posledného zápasu s vedomím, že na postup nebudú stačiť ani tri body za víťazstvo. Hráči však zabojovali aspoň za lúčiaceho sa Ladislava Nagya a za skvelých divákov, ktorí ukázali, že Slovensko stále je hokejovou republikou. Proti Dánom dostal opäť šancu zahrať si aj Dávid Bondra: "Vždy bol môj sen hrať za reprezentáciu Slovenska. Na domácich majstrovstvách bola tá motivácia extra. Mrzelo nás, že sme nemohli postúpiť, ale do zápasu sme išli na 100%. Hráme pre Slovensko, tak sme do toho dali maximum. Chceli sme posledný zápas vyhrať, fanúšikovia si to zaslúžili. Zažil som tú atmosféru na tribúne aj na ľade, a preto môžem povedať, že sme mali bez debaty najlepších fanúšikov. Bolo ich počuť."

Bol to práve kouč Ramsay, kto Bondru vytiahol do reprezentácie a doprial mu možnosť nosiť reprezentačný dres. Ten sa mu za to odvďačil streleným gólom vlani aj tento rok. Príchod kanadského experta na reprezentačnú lavičku si 26-ročný útočník Popradu nevie vynachváliť. "Veľa som sa pri ňom naučil, je to veľmi dobrý tréner. Myslím si, že by bola obrovská škoda, keby odišiel. Nebol len dobrý tréner, ale aj človek. To je dôležité, pretože dobrých trénerov je veľa, ale on je aj skvelý človek. Som vďačný, že mi dal šancu a ja som mohol na druhých MS reprezentovať Slovensko," povedal.

Posledný triumf na MS sa oslavoval najdlhšie. Ani nie kvôli triumfu, ale kvôli lúčiacej sa legende slovenského hokeja Ladislavovi Nagyovi. Ďakujem mu povedali diváci aj hráči na ľade. Premietalo sa video na počesť jeho dlhej a úspešnej kariéry a odovzdávali sa dary a spomienkové predmety. "Takto to asi malo byť, že dal aj víťazný gól. Bola to krásna rozlúčka. Laci urobil pre slovenský hokej veľa, zaslúži si to. Je to tiež super človek. Prajem mu do budúcnosti všetko dobré. Samozrejme bude v reprezentácii chýbať. Bol to veľký líder aj v kabíne. Má za sebou skvelú kariéru. Hoci má svoj vek, na ľade bolo vidieť, že je to pán hokejista a skvelý hráč," vzdal hold lúčiacemu sa velikánovi Dávid Bondra.

Viac o téme: Slovensko Dávid Bondra
  • Autor: © Zoznam/Rendek
  • FOTO: TASR - František Iván
  • Zdroj: športky

Súvisiace články