Priatelia, pripravte sa na medailovú žatvu! ME klopú na dvere, v hre je aj nezničiteľný Martikán

Michal Martikán
Michal Martikán

BRATISLAVA - V druhej polovici aktuálneho týždňa absolvujú slovenskí reprezentanti vo vodnom slalome prvý tohtosezónny vrchol, ktorým budú majstrovstvá Európy vo francúzskom Pau. V tradične úspešnom športovom odvetví pre slovenské farby sa vo Francúzsku predstaví dovedna dvanásť lodí.

"Adepti na cenné kovy sú všetci, určite však najväčší medzi kanoistami, ale prekvapiť môže ktokoľvek. Je len začiatok sezóny, uvidíme. Konkurencia je obrovská, budem rád za každé finálové umiestnenie či medailu," prezradil športový riaditeľ sekcie divokých vôd Slovenskej kanoistiky Lukáš Giertl.

V súťaži kanoistov budú Slovensko reprezentovať Michal Martikán, Matej Beňuš a Marko Mirgorodský, ktorý v tíme nahradil Alexandra Slafkovského. "Sašo mal v poslednej dobe nejaké zdravotné problémy, nie je to však nič vážne, čo povedali aj lekári po konzultáciách," prezradil Giertl. Medzi kanoistkami budú o čo najlepšie umiestnenie bojovať Soňa Stanovská, Monika Škáchová a Emanuela Luknárová.

V Pau budú štartovať aj kajakárky Jana Dukátová, Elena Kaliská a Eliška Mintálová, či kajakári Jakub Grigar, Martin Halčin a Andrej Málek. "V Pau viem do čoho idem, hoci som tam nebola rok či dva. Uvidíme, ako sa to tam pomenilo. Kanál nie je jednoduchý, ale zasa ani nie mimoriadne ťažký," prezradila pred šampionátom už 47-ročná dvojnásobná olympijská šampiónka Elena Kaliská.

Slováci sa v Pau pripravujú na ME už niekoľko dní, počas ostatného víkendu si Matej Beňuš na chvíľu "odskočil" načerpať najmä mentálnu silu do známeho pútnického mesta Lurdy. "Je to nádherné a veľmi silné miesto," vyznal sa 31-ročný Bratislavčan. Vo štvrtok a v piatok sú v Pau na programe kvalifikácie, počas víkendu semifinále a boje o medaily. Pred rokom na ME v Prahe získalo Slovensko striebornú medailu v súťaži hliadok kanoistov.

Reprezentanti SR na ME vo vodnom slalome vo francúzskom Pau:
C1M: Marko Mirgorodský, Matej Beňuš, Michal Martikán
K1Ž: Jana Dukátová, Elena Kaliská, Eliška Mintálová
K1M: Jakub Grigar, Martin Halčin, Andrej Málek
C1Ž: Soňa Stanovská, Monika Škáchová, Emanuela Luknárová


Tagy: Michal Martikán Jana Dukátová Matej Beňuš Elena Kaliská Marko Mirgorodský Lukáš Giertl Eliška Mintálová Pau

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Dušan Hein

DISKUSIA