MIMORIADNA SPRÁVA Slovan končí v KHL! Vracia sa do najvyššej domácej súťaže

Juraj Široký mladší
Juraj Široký mladší

BRATISLAVA - Hokejový Slovan Bratislava končí v KHL a v ďalšej sezóne bude štartovať v najvyššej slovenskej hokejovej súťaži. V pondelok večer o tom informoval člen predstavenstva HC Slovan Juraj Široký mladší.

"Investor sa nám nepotvrdil, na budúcu sezónu sa prihlásime do extraligy. V KHL-ke sme oznámili, že sme záležitosti nedotiahli tak, aby sme splatili potrebné veci v predpísanom termíne. Hovoril som už aj s prezidentom SZĽH pánom Kohútom, aby sme začali proces návratu do domácej najvyššej súťaže," povedal Široký ml.

Slovan Bratislava by rád zostal na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu, musí však vyplatiť dlh mestu Bratislava, ktoré prevádzkuje arénu. "Neviem si predstaviť, že by sme hrali v inej hale ako na ZŠ O. Nepelu. Slovan patrí sem a chceme hrať tu. Neriešime iné možnosti. Budeme o tom rokovať s mestom," prezradil Široký ml. a potvrdil, že Slovan dlhuje niekoľko miliónov eur. Vedenie bratislavského klubu potvrdilo, že rokovalo s viacerými možnými investormi vrátane skupiny z Česka.

Podmienkou návratu do najvyššej slovenskej súťaže je vyplatenie záväzkov voči hráčom, ktoré si klub priznáva. Slovan má mať sľúbenú finančnú injekciu od súčastného akcionára, ktorá by mu umožnila presun do Tipsport ligy. "Upracte si situáciu a dúfam, že o rok sa k nám znovu prihlásite. Ak sa však prihlásime do extraligy, asi v nej už zostaneme," uviedol Široký ml. reakciu vedenia KHL po správe, že sa "belasí" neprihlásia do nadnárodnej súťaže.

Slovan musí podať prihlášku do Tipsporty ligy do konca mája, na plnenie licenčných podmienok bude mať čas do stanoveného neskoršieho termínu. "Belasí" aktuálne nemajú podpísané zmluvy s hráčmi a nemajú ani trénera, na extraligu musia vyskladať úplne nový káder. "Veľmi sme chceli a uverili sme sľubom možného investora, z ktorých napokon zišlo. Z toho som veľmi sklamaný," doplnil Široký ml.

"Chvíľu sme žili v tom, že máme nového investora, ale keď prišiel čas na plnenie záväzkov, tak začali vystupovať problémy. Podľa našich právnikov si druhá strana začala klásť trochu nadštandardné podmienky. Niektoré sme ani nevedeli splniť. Celkovo komunikácia sa dostala do úrovne sľubov. Investor od toho odstúpil a nebol ochotný plniť to, k čomu sa ústne zaviazal," informoval výkonný viceprezident Slovana.

"Dlh tu stále je a musíme sa s ním popasovať. Rozhodli sme sa chystať reálne veci, lebo sme už poriadne pozadu voči ďalším tímom, ktoré budú hrať extraligu," pokračoval. Slovan na extraligu nechce hľadať nového investora. "Súčasný akcionár vie utiahnuť extraligovú sezónu. Nevedel utiahnuť ročník v KHL, šlo o financie približne štvornásobne vyššie," povedal Široký a doplnil, že vedenie bratislavského klubu sa pravdepodobne bude meniť. "Je otázka najbližších dní a týždňov, v akom zložení bude Slovan ďalej fungovať. Myslím si však, že väčšina ľudí zostane," dodal.

"Šiel by som do KHL len v tom prípade, ak by som veci vykryté. Do každej sezóny sme šli aj trochu na základe sľubov z ruskej strany, ale väčšinou sa vyplnili. Ak sa však niečo stalo a nevyšlo to, dostali sme sa do veľkého manka, ktoré sme tlačili pred sebou. KHL je finančne veľmi náročná súťaž a bez silného partnera, ktorý by aj v prípade "nepriaznivého počasia" vedel dať viac peňazí, by som do toho už nešiel," poznamenal Juraj Široký mladší na záver štvrťhodinového brífingu s novinármi.

Počas siedmich sezón sa Slovanu podarilo dvakrát postúpiť do play off. Premiérovo sa do vyraďovacej časti kvalifikoval vo svojej nováčikovskej sezóne 2012/2013 pod vedením Rostislava Čadu a potom o tri rok neskôr pod taktovkou Čecha Miloša Říhu. V oboch prípadoch ho zastavili moskovské kluby. 

S Dinamom prehral v sérii 0:4 a rovnakým pomerom aj s CSKA. Sezóna 2015/2016 bola pre Bratislavčanov najúspešnejšia, v 60 zápasoch získali 89 bodov. Potom to však s klubom išlo dolu vodou. V priebehu ďalších sezón sa na svetlo dostávali informácie o finančných problémoch a po skončení vlaňajšieho ročníka sa nahlas hovorilo o ďalšom pokračovaní klubu. 


Tagy: HC Slovan Bratislava Tisport liga

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
Športky/Martin Bublavý

DISKUSIA