Slovan sa chce vrátiť do Tipsport ligy: Lintner to vidí s budúcnosťou ligy takto

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Hokejový klub HC Slovan Bratislava nebude pokračovať v nadnárodnej Kontinentálnej hokejovej lige (KHL), pretože sa mu nepodarilo nájsť nového investora. Na pondelňajšom mimoriadnom brífingu o tom informoval Juraj Široký mladší, člen predstavenstva HC Slovan. Do konca mesiaca podá klub prihlášku do Tipsport Ligy.

Slovan sa tak vráti do najvyššej domácej súťaže, v ktorej v sezóne 2011/2012 pred odchodom do KHL získal svoj v poradí ôsmy titul. "Podáme prihlášku, na pokračovanie v KHL sme nenašli investora. Oznámili sme to už aj vedeniu KHL," povedal Široký.

Na stanovisko Slovana zareagoval pre Športky prezident Pro-Hokeja Richard Lintner: "Po športovotechnickej stránke má Pro-Hokej samozrejme pripravený návrh hracieho formátu aj pre potenciálnych 13 účastníkov v súťaži. Splnenie licenčných a legislatívnych kritérií je však tiež neoddeliteľnou podmienkou účasti v tipsportlige."

Slovan má na krku dlhy spôsobené nielen nevyplatením miezd hráčom, ale dĺži aj mestu za prenájom haly. Široký priznal, že ide o niekoľko miliónov eur. "Budeme sa s tým musieť popasovať. Povedali sme si, že pôjdeme cestou, že nebudeme sľubovať nemožné. Máme nejaké podmienky na to, aby sme dostali licenciu v TL, jedna z nich je, že hráči musia mať všetko vyplatené. Takže to musíme splniť. Hrávať by sme chceli aj naďalej na zimnom štadióne Ondreja Nepelu. Neviem si predstaviť, že by sme hrali niekde inde. Slovan patrí sem."

Dlhy by chcel klub hráčom vyplatiť čo najskôr. "Máme prisľúbené peniaze od súčasného akcionára, hráčske dlhy vyplatíme. Začneme budovať nový káder, ale neviem presne povedať nejaký časový horizont," poznamenal Široký.

Viac o téme: Richard Lintner HC Slovan Bratislava
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Pavel Neubauer
  • Zdroj: športky, TASR

Súvisiace články