Dva supertalenty sa ukázali už na majstrovstvách: Ďalší priamy súboj Hughesa s Kakkom

Kaapo Kakko a Jack Hughes
Kaapo Kakko a Jack Hughes

BUFFALO - Americký center Jack Hughes a fínsky krídelník Kaapo Kakko budú stredobodom pozornosti na tohtotýždňových preddraftových testoch NHL Scouting Combine. Na tradičnom podujatí sa bez slovenského zastúpenia predstaví dovedna 104 hráčov, ktorí absolvujú v Buffale lekárske prehliadky, testy fyzickej pripravenosti a rozhovory s predstaviteľmi jednotlivých klubov zámorskej profiligy.

Hughes pricestoval do dejiska testov v pondelok, Kakko k nemu pribudne v utorok. Obaja sa predstavili na nedávnych majstrovstvách sveta na Slovensku a budú súperiť o post draftovej jednotky. Americký mladík odohral na svetovom šampionáte sedem zápasov so ziskom troch asistencií a jeho tím stroskotal vo štvrťfinále. Kakko nastúpil na desať zápasov, v ktorých strelil šesť gólov (proti Slovákom dosiahol hetrik, pozn.) a na jeden prihral. Fínom pomohol k zisku majstrovského titulu a za uplynulých trinásť mesiacov sa tešil zo zlatých medailí na šampionátoch troch rôznych vekových kategórií.

"Combine je niečo, čo je neodmysliteľnou súčasťou draftového roka. Podstatné pre mňa budú predovšetkým rozhovory s vedením klubov. Myslím si, že to bude dobrý týždeň, počas ktorého sa stretnem aj s viacerými kamarátmi, ktorých som dlhšie nevidel," uviedol čerstvo 18-ročný Hughes pre NHL.com, na ktorého nadviazal jeho rovesník Kakko. "Niečo som už o tomto podujatí počul, ale neviem presne, čo ma čaká. Čas ukáže. Nepripravoval som sa na to, pretože v uplynulých týždňoch odohral veľa zápasov a na to sa upierala moja pozornosť," prezradil rodák z Turku.

Tohtoročný draft NHL sa uskutoční 21. a 22. júna vo vancouverskej Rogers Arene. Právo prvého výberu bude mať New Jersey Devils, druhá voľba pripadla New Yorku Rangers, ako tretie si bude vyberať Chicago Blackhawks.


Tagy: Jack Hughes Kaapo Kakko

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/Martin Baumann, SITA/AP

DISKUSIA