Svetová jednotka opäť v problémoch: Najskôr kanár od Slovenky, teraz ďalšia otočka

Naomi OsakováNaomi Osaková Zdroj: SITA/AP

PARÍŽ - Americká tenistka Serena Williamsová nasadená ako desiata postúpila do 3. kola dvojhry žien na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži (dotácia 18 232 000 eur, antuka). Vo štvrtkovom stretnutí 2. kola zdolala Japonku Kurumi Narovú hladko 6:3, 6:2. Trojnásobnú miestnu šampiónku čaká v ďalšom kole súboj s krajankou, 20-ročnou Sofiou Keninovou, ktorá postúpila ďalej bez boja, keďže jej súperka Kanaďanka Bianca Vanessa Andreescová na stretnutie pre zdravotné problémy nenastúpila.

Japonská tenistka Naomi Osaková nasadená ako prvá postúpila do 3. kola dvojhry žien na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži (dotácia 18 232 000 eur, antuka). Vo štvrtkovom stretnutí 2. kola zdolala líderka singlového poradia WTA Osaková bývalú svetovú jednotku Viktoriu Azarenkovú po náročnom boji 4:6, 7:5, 6:3. Nad skúsenejšou súperkou zvíťazila japonská tenistka už druhýkrát, prehrala s ňou zatiaľ iba raz. V 3. kole ju čaká víťazka duelu Kateřina Siniaková (ČR) - Maria Sakkariová (Gréc.-29).

Aktuálna šampiónka US Open a Australian Open Osaková mala rovnako ako v úvodnom stretnutí na turnaji vlažný vstup do zápasu, keď dovolila Azarenkovej ujať sa vedenia 4:0. Japonka následne spresnila svoju hru, no nedokázala už zabrániť súperke v zisku prvého setu v pomere 6:4. V druhom dejstve viedla Bieloruska už 4:2, Osaková znovu prepla na vyšší prevodový stupeň. Za stavu 6:5 vo svoj prospech premenila na príjme štyri setbal a vynútila si rozhodujúci tretí set. V ňom Japonka rýchlo utiekla súperke na 5:1, v siedmom geme nepremenila pri svojom servise mečbal. Ďalšou možnosťou na ukončenie duelu už v deviatom geme Osaková nepohŕdla a tešila sa z cenného víťazstva.

Nezaváhala ani Rumunka Simona Halepová, ktorá si ako obhajkyňa prvenstva spred roka poradila s Poľkou Magdou Linettovou 6:4, 5:7, 6:3. V boji o postup do osemfinále na nasadenú trojku čaká víťazka duelu Aleksandra Kruničová (Srb.) - Lesia Curenková (Ukr.-27).

V 3. kole sa predstaví aj duo "tínedžeriek". Iba 17-ročná Iga Šwiateková z Poľska si poradila s turnajovou šesťnástkou Číňankou Wang Čchiang hladko 6:3, 6:0. Jej rovesníčka Američanka Amanda Anisimovová zdolala Bielorusku Arinu Sobolenkovú nasadenú ako jedenástu 6:4, 6:2.

V dohrávanom stretnutí sa z postupu do 3. kola tešila Švajčiarka Belinda Bencicová. Proti Nemke Laure Siegemundovej nastupovala za stavu 4:4 v rozhodujúcom treťom sete. Poradilo sa jej získať obe odohrané hry a čaká ju súboj o postup do osemfinále proti turnajovej dvadsaťtrojke Donne Vekičovej z Chorvátska. Nezaváhala ani nasadená osmička Ashleigh Bartyová z Austrálie, keď z turnaja vyprevadila Američanku Danielle Collinsovú po výsledku 7:5, 6:1.

Výsledky štvrtkových stretnutí 2. kola hlavnej súťaže dvojhry žien na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži: