Futbalový Slovan môže skákať od šťastia: Najprv titul a teraz... Jedným slovom PARÁDA!

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

MYJAVA - Futbalistky Slovana Bratislava napodobnili svojich mužských kolegov a v sezóne 2018/2019 ovládli najvyššiu slovenskú ligovú ženskú súťaž. O triumfe rozhodli "belasé" v nedeľu v dohrávanom 11. kole I. ligy, keď vyhrali na pôde Spartaka Myjava 2:0.

Slovanistky sa tak tešia z tretieho ligového titulu za sebou. V hre o prvé miesto boli pred víkendom aj domáce hráčky, ak chceli pomýšľať na celkový triumf v lige, potrebovali výhru 2:0. Tento scenár sa však nekonal. O víťazstve na kopaniciach rozhodli futbalistky z hlavného mesta v prvom polčase. V 24. min otvorila skóre stretnutia presnou strelou z hranice šestnástky Maťavková – 1:0. O päť minút neskôr všetkých prekvapila Mráziková, keď jej center zapadol do bránky – 2:0.

"Od úvodu sme vedeli, ako chceme hrať. Celý týždeň sme avizovali, že ideme hrať otvorený futbal a držať loptu. Dali sme dva krásne góly, Myjavčanky majú svoju kvalitu, ale dnes nemali na to, aby vyhrala titul. Držím im palce, aby ďalej pracovali tak, ako pracujú. Moje dievčatá sa však na zápas perfektne pripravili a titul je zaslúžene náš," citoval trénera staronového majstra Martina Masaryka web SFZ.

Viac o téme: Slovan Bratislava Spartak Myjava
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Pavel Neubauer
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články