Niekdajší reprezentačný útočník spomína na Azerbajdžan v najlepšom: Mali by sme vyhrať aj vonku

Tréner Slovenska Pavel Hapal Tréner Slovenska Pavel Hapal Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

BRATISLAVA - Niekdajší útočník slovenskej futbalovej reprezentácie Tibor Jančula si aj s odstupom 24 rokov stále dobre spomína na svoj premiérový reprezentačný zásah. Zaznamenal ho v kvalifikácii ME 1996 proti Azerbajdžanu pri víťazstve 1:0. Zápas sa uskutočnil 16. augusta 1995. Z bezpečnostných dôvodov sa však nehralo v Azerbajdžane, ale v tureckom Trabzone na pobreží Čierneho mora.

"Pamätám si ten gól veľmi dobre. Bol to môj premiérový reprezentačný zápas a hneď som v ňom aj skóroval," vyhlásil Jančula. Dnes 49-ročný rodák z Bernolákova prišiel v spomenutom stretnutí na trávnik v 56. min namiesto Štefana Rusnáka a zakrátko v 59. min hlavičkou rozhodol. "Ak sa nemýlim, Ľubo Moravčík zahral roh k vzdialenejšej žrdi, kde som číhal," opísal gólový moment zo zápasu, ktorý znamenal premiéru na lavičke slovenského tímu aj pre vtedajšieho trénera Jozefa Jankecha.

Jančula zažil vstup do reprezentácie ako z rozprávky. V každom z úvodných troch vystúpení skóroval a všetky tri góly boli aj víťazné. "V tej istej kvalifikácii som následne strelil gól aj proti Izraelu v Košiciach (1:0), aj neskôr v Bratislave Poliakom. Na Tehelnom poli som dával na 2:1 a nakoniec sme zvíťazili 4:1," poznamenal.

Práve azerbajdžanské mužstvo bude v utorok najbližší súper Slovákov v kvalifikácii o postup na budúcoročné ME (hrá sa 11. júna v Baku, pozn.). Jančula priznal, že súčasné azerbajdžanské mužstvo nepozná, ale napriek tomu si myslí, že by sa mala prejaviť kvalita tímu trénera Pavla Hapala.

"Naši hráči pôsobia v kvalitných ligách. Keď bude treba, vedia dať tomu zápasu takú svoju pečať a ovládať priebeh stretnutia. Azerbajdžan je jeden zo súperov, nad ktorým by sme mali vyhrať aj vonku," skonštatoval bývalý hráč Salzburgu, Slovana Bratislava či Viktorie Žižkov.

Viac o téme: Slovensko Azerbajdžan Tibor Jančula
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Lukáš Grinaj
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články