VIDEO Golovkin sa do ringu vrátil drvivým KO: Stále ovládam spôsob, ako súpera zraziť na kolená

Knokautovaný Steve Rolls
Knokautovaný Steve Rolls

NEW YORK - Kazašský boxer Gennadij Golovkin oslávil návrat do profiringu víťazstvom, knokautom vo štvrtom kole si poradil s dosiaľ nezdolaným Kanaďanom Stevom Rollsom v sobotňajšom dueli v newyorskej Madison Square Garden.

Bol to prvý súboj 37-ročného Golovkina od septembra 2018 a jeho kontroverznej prehry s Mexičanom Canelom Álvarezom, keď prišiel o všetky tri majstrovské opasky organizácií IBF, WBC a WBA v strednej váhe. Dodnes je to jeho jediná prehra v profikariére medzi povrazmi. Kazachova bilancia je impozantná: 39 víťazstiev (35-krát spôsobom K.O.), 1 remíza, 1 prehra. "Cítim sa výborne, ako znovuzrodené dieťa. Stále ovládam spôsob, ako súpera zraziť na kolená. Trénerovi som vravel, aby vyčkal na správnu chvíľu, ono to príde," povedal Golovkin, cituje ho portál BBC.

Kazach už v hlave spriada plány na septembrový odvetný súboj s Álvarezom. "Ak chcete dramatickú šou, ja som pripravený na Canela. Stačí sa spýtať jeho. Dúfam, že budeme proti sebe boxovať. Box je biznis, tak prečo nie," odkázal Golovkin fanúšikom. Golovkin má podpísaný kontrakt s DAZN na šesť súbojov v profiringu na 100 miliónov USD. Pred časom sa rozlúčil s dlhoročným trénerom Abelom Sánchezom a nahradil ho Johnathonom Banksom, ktorý ho sprevádzal už aj v sobotňajšom súboji v MSG.


Tagy: Gennadij Golovkin Steve Rolls

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP - Frank Franklin II; Video: Youtube

DISKUSIA