VIDEO Thiem po prehre s Nadalom verí, že raz ten grandslam vyhrá: Vrátim sa a skúsim byť zase lepší

Rakúsky hráč Dominic Thiem a Španiel Rafael NadalRakúsky hráč Dominic Thiem a Španiel Rafael Nadal Zdroj: TASR/AP/Michel Euler

PARÍŽ - Obecenstvo sa zdvihlo zo sedačiek a tlieskalo. Aplauz zaplneného hľadisko mohol tenistu Dominica Thiema aspoň trochu hriať pri srdci. Rakúšan síce znova nestačil vo finále Roland Garros na antukového kráľa Rafaela Nadala zo Španielska, ale verí, že raz parížsky turnaj či iný grandslam vyhrá.

Dvadsaťpäťročný Thiem podľahol Nadalovi 1:3 na sety. Dopadol tak o set lepšie ako v parížskom boji o titul pred rokom. "Zlepšil som sa. Bolo to lepšie. Mal som dojem, že som s ním hral vyrovnanejšie, najmä prvé dva sety," povedal Thiem.

V prvej a druhej sade držal s Nadalom krok a dokázal favorita vo výmenách aj prehrať. "Som na správnej ceste. Dnes som neuspel, ale môj cieľ a môj sen je stále tento turnaj alebo nejaký iný grandslam raz vyhrať," predniesol Thiem.

Do finále zverenec Čiľana Nicolasa Massua, dvojnásobného olympijského víťaza z Atén 2004, nastúpil 23 hodín po dohraní semifinále. Ku koncu zápasu s Nadalom sa zdalo, že mu došla energia. "Cítil som sa fyzicky dobre," nevyhováral sa.

V treťom sete Thiem prehral 17 z 18 lôpt. "Možno som trochu poľavil, neviem. Proti iným by to nebolo také dramatické, ale Rafa letel ako raketa," uviedol.

Na menších antukových turnajoch už Nadala dokáže poraziť, na Roland Garros už s ním ale prehral štvrtýkrát. "Ja sa vrátim a skúsim byť zase lepší," tvrdil Thiem.

Viac o téme: Rafael Nadal Dominic Thiem