VIDEO Ferrari incident v Kanade nenechá len tak: Stajňa zvažuje oficiálny protest

Sebastian Vettel
Sebastian Vettel

MONTREAL - Ferrari zvažuje, že podá protest proti kontroverznej päť sekundovej penalizácii, ktorá stála nemeckého pilota Sebastiana Vettela víťazstvo v nedeľnej Veľkej cene Kanady formuly 1. Talianska stajňa má na zhromaždenie podkladov a rozhodnutie o odvolaní 96 hodín.

"Nie sme spokojní. Z nášho pohľadu nemohol (Vettel) urobiť nič iné a mal veľké šťastie, že zostal na trati. V tom, čo urobil, nebol žiadny úmysel. Skrátka bol stále vpredu a snažil sa udržať si pozíciu. S rozhodnutím (komisárov) nesúhlasíme, ale všetci môžeme mať svoj názor," uviedol šéf tímu Ferrari Mattia Binotto.

Vettel dostal päť sekundovú penalizáciu za incident v 48. kole, kedy bol na prvom mieste pod tlakom dotierajúceho Brita Lewisa Hamiltona. Nemecký pilot urobil v tretej zákrute chybu, vyšiel na trávu, a keď sa vracal na trať, zablokoval súperovi cestu. Za "nebezpečný spôsob" návratu na trať udelili komisári Vettelovi penalizáciu, ktorá ho napriek prvému miestu v cieli odsúdila k celkovej druhej pozícii.

"Takéto rozhodnutia popularite nášho športu moc nepomôžu. Ľudia nás chcú vidieť pretekať a toto bolo pretekanie. Takéto smiešne verdikty sú hanba," hneval sa štvornásobný majster sveta Vettel, ktorého strata na lídra MS Hamiltona narástla už na 62 bodov. "Snažil som sa prežiť, udržať auto na trati. Vracal som sa z trávy, mal som špinavé pneumatiky a bojoval som, aby som mal auto pod kontrolou. Neviem, čo som mal urobiť inak," povedal tridsaťjedenročný Nemec.

Jeho britský rival Hamilton mal po pretekoch pre Vettelovo rozhorčenie pochopenie, ale postavil sa aj za rozhodnutie komisárov. "Pravidlá hovoria, že keď vyjdete z trate, musíte sa vrátiť bezpečným spôsobom. Bol som vedľa neho a musel som pribrzdiť, aby som odvrátil zrážku, takže preto asi rozhodli takto," uviedol obhajca titulu po siedmom triumfe v Montreale v kariére.

.


Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/Graham Hughes/The Canadian Press via AP

DISKUSIA