Slovenský hokej sa týmto krokom posunie: Nové talenty chcú vidieť aj na východe

Rastislav Trnka
Rastislav Trnka

BRATISLAVA - Prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Martin Kohút a predseda Košického samosprávneho kraja (KSK) Rastislav Trnka podpísali v pondelok v Bratislave spoločné Memorandum o rozvoji hokeja a športovej infraštruktúry v regióne. Košický kraj sa týmto krokom pridal k Trenčianskemu a Trnavskému kraju, ktoré sa dohodli na spolupráci so SZĽH už v uplynulých mesiacoch. Na základe memoranda sa chcú obe strany zamerať na podporu všestranných rozvojových programov hokeja v košickom regióne a osobnostného rozvoja mladých ľudí.

"Som veľmi rád, že sme na východe Slovenska našli silného partnera na spoluprácu - Košický samosprávny kraj. Naším cieľom je vytvoriť také podmienky, aby deti a mladí ľudia mohli viac športovať, vzdelávať sa, aby viedli aktívny život v komunite, kde sa navzájom podporujú, budujú si medzi sebou sociálne väzby a zážitky,“ povedal prezident SZĽH Martin Kohút.

Podľa predsedu KSK Rastislava Trnku chce kraj pracovať na systémovom riešení pohybovej aktivity detí a mládeže a vychovávať mladé športové talenty. "Na to potrebujeme budovať športovú infraštruktúru, spolupracovať v oblasti vzdelávania a prípravy žiakov či využiť potenciál hokejového turizmu v našom kraji,“ skonštatoval Trnka.

Spoločne so SZĽH bude KSK participovať na vytvorení regionálnej hokejovej stredoškolskej akadémie, regionálnej vzdelávacej platformy a Centier špecializovaného tréningu a servisu. "Podpisom tohto Memoranda sme vytvorili základ, na ktorom vieme stavať. Verím, že spoločnými silami rozhýbeme rozvoj hokeja v našom kraji,“ dodal šéf KSK.

Okrem SZĽH a KSK sú partnermi Memoranda aj Stredná športová škola na košickej Triede SNP, Centrum voľného času v Košiciach a Krajská organizácia cestovného ruchu Košice Region Turizmus.

Informácie pochádzajú z oficiálneho webu SZĽH.


Tagy: SZĽH Martin Kohút Rastislav Trnka KSK

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/Alexandra Čunderlíková

DISKUSIA