Chára nevládal zadržať slzy v očiach: Tento moment má v hlave aj po skončení sezóny

Zdeno Chára
Zdeno Chára

BOSTON - Bola to poriadne divoká jazda. Boston sa po vydarenej základnej časti sezóny dostal do play-off a dokráčal až do finále. Dramatickejšie to už byť nemohlo. Bruins najskôr odvrátili prvý mečbal Blues a vyrovnali stav série na 3:3. O majiteľovi Stanleyho pohára tak rozhodol až posledný siedmy zápas. V ňom vyhralo hosťujúce St. Louis a hráčom okolo kapitána Zdena Cháru zostali iba oči pre plač. Hoci to dotiahli až do finále, skončiť svoju cestu krok pred cieľom je bolestivé. Slovenský obor pár dní po skončení sezóny opísal svoje pocity na sociálnej sieti.

"Je tomu pár dní, ale ja stále počujem povzbudzovanie a potlesk našich fanúšikov. Vedel som, že máme najlepších fanúšikov, ale neuvedomil som si, ako veľmi ste špeciálni a výnimoční, až kým som pred vami nestál v zápase číslo päť. Cítiť vašu podporu bola neuveriteľná skúsenosť. Nevládal som zadržiavať slzy. Som rád, že sme sa spoločne s mojimi spoluhráčmi postavili nepriazni osudu," povedal Zdeno Chára.

Aj keď to tento rok Bostonu nevyšlo, postup do finále je stále veľký úspech. V NHL je konkurencia obrovská a rozhodujú detaily. Vyhrať môže skutočne každý. Ako správny kapitán Chára avizuje, že v ďalšej sezóne budú ciele rovnako vysoké:  "Cítil som sa nesmierne hrdý a poctený, že som z Bostonu. Síce sme zaostali za tímovými očakávaniami, ale ako organizácia sme radi, že sme vás učinili hrdými. Táto skupina hráčov a trénerov je veľmi špeciálna. Mnohokrát sme sa ako tím postavili nepriazni osudu a správne zareagovali na prichádzajúce výzvy. Veríme v tvrdú prácu. Jeden druhého rešpektujeme a navzájom sme si rovní. Veríme si a závisíme jeden od druhého. Čo je najhlavnejšie, milujeme hrať pre túto komunitu. Za všetkých hráčov chcem skutočne úprimne poďakovať všetkým fanúšikom za podporu a lojalitu. Bez vás by sme sa takto ďaleko nedostali. Vrátime sa..."


Tagy: Zdeno Chára Boston Bruins

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
športky
Foto:
SITA/AP/Michael Dwyer; Video: Youtube

DISKUSIA