Slovan potvrdil záujem európskych veľkoklubov: Slovenský talent v hľadáčiku FC Porto

Dominik GreifDominik Greif Zdroj: TASR/Martin Baumann

BRATISLAVA - Slovenský majster ŠK Slovan Bratislava potvrdil záujem o viacerých svojich futbalistov. Najnovšie sa v hľadáčiku európskych klubov objavil brankár Dominik Greif.

"Môžeme potvrdiť, že Dominik Greif je v určitom okruhu brankárov, ktorých si vyhliadol portugalský veľkoklub FC Porto. Okrem Porta sme zaregistrovali záujem aj zo špičkového španielskeho klubu a tiež z Belgicka. Je to dôkaz kvality hráča i práce, ktorá sa v klube odvádza, keďže Dominik Greif je odchovanec našej brankárskej akadémie," povedal na oficiálnom webe generálny riaditeľ Slovana Ivan Kmotrík ml.

Okrem Greifa majú zahraničné kluby eminentný záujem aj o útočníka Andraža Šporara. Slovinec strelil v predchádzajúcej sezóne 29 fortunaligových gólov: "Podobná situácia je v prípade Andraža Šporara, na ktorého dostávame stále nové a nové ponuky z viacerých európskych klubov." Slovan avizoval, že v lete nemá v pláne predávať hráčov, naopak, chce stabilizovať káder a preraziť v európskych súťažiach. "Situáciu ohľadom Dominika Greifa a Andraža Šporara riešime a vyhodnocujeme. Čakajú nás ešte dva náročné mesiace letného prestupového obdobia. Nechceme sa však oslabovať a urobíme maximum, aby sme udržali tím pokope. Viac informácií prinesieme v priebehu najbližších dní," dodal Kmotrík ml.

Viac o téme: FC Porto ŠK Slovan Bratislava Dominik Greif
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Martin Baumann
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články