Slovenská medaila, ktorú nikto nečakal, vyrazila dych: Niečo viac ako splnený sen!

Mariana PetrušováMariana Petrušová Zdroj: TASR - Michal Svítok

BRATISLAVA - Sama sa bála nahlas vysloviť svoje ambície, jej tréner veril v umiestnenie v najlepšej päťke výsledkového poradia. Skutočnosť však prevýšila všetky očakávania. Bronzová medaila 19-ročnej kajakárky Mariany Petrušovej v pretekoch na 5000 m je zrejme najmenej očakávaným zo štyroch cenných kovov, ktoré doteraz vybojovali Slováci na Európskych hrách v Minsku.

"Táto medaila je ani nie že splnený sen... Ani to neviem popísať, čo pre mňa znamená. Je to neuveriteľný pocit. Bojovala som celým svojím srdcom, v kútiku duše som dúfala, že by to mohlo vyjsť na stupeň víťazov, ale nahlas som si to nepovedala," povedala Mariana Petrušová pre RTVS.

Petrušovú v konkurencii ďalších osemnástich žien zdolali len Bieloruska Maryna Litvinčuková a Maďarka Dóra Bodonyiová. Za víťazkou mladá Slovenka zaostala o necelých osem sekúnd, pred štvrtou Írkou Jenny Eganovou však mala takmer polminútový náskok. O jej cennom kove teda nebolo pochýb už niekoľko desiatok metrov pred cieľom. Rovnako ako v súťaži K4 na 500 m, kde Slováci tiež vybojovali bronz, aj ženská singlová "päťtisícka" bola výrazne ovplyvnená vetrom. "Bolo treba dávať pozor a byť neustále koncentrovaný. Najmä obrátky boli veľmi rozbité, boli tam vlny," uviedla bronzová medailistka.

Slovenská reprezentantka v rýchlostnej Galéria fotiek (5) Zdroj: TASR - Michal Svítok

Mariana Petrušová pochádza z Komárna a bežne trénuje s tamojšou veľmi silnou partiou mužov. Tiež ju vedie tréner štvorkajaka Peter Likér, ktorý sa z jej úspechu veľmi teší. "Vedeli sme, že Mariana má dobré výsledky, ale toto sme nečakali. Dúfal som, že môže skončiť v prvej päťke, pretože ju vidím pravidelne na tréningoch, ale medaila prevýšila aj moje očakávania. Je veľká bojovníčka, tvrdo drie a je veľmi oddaná kanoistike, vždy je prvá na tréningu," cituje Likéra oficiálny web Slovenského olympijského a športového výboru olympic.sk.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5
Viac o téme: Peter Likér Mariana Petrušová
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Michal Svítok
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články