VIDEO Gold Cup svedkom neuveriteľnej senzácie: V tieto magické dni je možné čokoľvek

Hráči Haiti oslavujú postup do semifináleHráči Haiti oslavujú postup do semifinále Zdroj: SITA/AP Photo/Michael Wyke

HOUSTON - Futbalisti Haiti prvýkrát v histórii postúpili do semifinále CONCACAF Gold Cupu. V sobotnom štvrťfinále zvíťazili nad Kanadou 3:2, hoci po polčase prehrávali 0:2. O finále si zahrajú proti Mexiku, ktoré v rozstrele zdolalo Kostariku 5:4 po tom, ako duel skončil po predĺžení 1:1.

Haiti inkasovalo v prvej polovici zápasu dvakrát v priebehu desiatich minút. Skóre otvoril v 18. minúte Jonathan David, vedenie "javorových listov" zdvojnásobil Lucas Cavallini. Cestu za obratom otvoril po zmene strán Duckens Nazon a v 70. minúte Kanaďanov zaskočil Herve Bazile, ktorý premenil pokutový kop. O šesť minút neskôr dokonal senzáciu Wilde-Donald Guerrier.

Kanaďania mali zápas dobre rozohraný. Už po 28 minútach viedli vďaka gólom Jonathana Davida a Lucasa Cavalliniho. Reprezentanti Haiti sa však cez prestávku dali dokopy, k čomu im pomohol aj príhovor obrancu Andrewa Jeana-Baptista. "Potrebujeme dať len jeden gól a potom sa môžeme zapísať do histórie," povedal stredný obranca počas polčasovej prestávky.

Vtedy ešte netušil, čo sa stane po zmene strán. "Zázračne sa stalo to, čo som povedal. Hovoril som si, že pre viacerých hráčov je to asi posledný Gold Cup v kariére. Preto som išiel na trávnik s tým, že do toho dám všetko a moji bratia ma budú nasledovať," dodal stopér Jean-Baptiste.

Wilde-Donald Guerrier padá pri Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA/AP Photo/Michael Wyke

Rekordný sedemnásobný víťaz turnaja Mexiko sa potrápil s Kostarikou, ale napokon potvrdil úlohu favorita. V 44. minúte síce skóroval Raul Jimenez a poslal Mexičanov do vedenia, no v úvode druhého polčasu premenil jedenástku Bryan Ruiz. Mexiko dominovalo, ale prevahu nedokázalo pretaviť do rozhodujúceho gólu. V rozstrele zaváhali dvaja strelci Kostariky, rozhodujúci pokus premenil Carlos Salcedo.

Haiti - Kanada 3:2 (0:2)
Góly: 50. Nazon, 70. Bazile (z 11 m), 76. Guerrier - 18. David, 28. Cavallini

Mexiko - Kostarika 1:1 (1:1, 1:0), 5:4 v jedenástkovom rozstrele
Góly: 44. Jimenez - 52. Ruiz (z 11 m)

Viac o téme: Mexiko Kostarika Kanada Haiti Gold Cup
  • Zdroj: TASR, SITA