VIDEO Sen svetovej jednotky sa po 15 výhrach rozplynul: Musím prehltnúť horkú pilulku

Ashleigh Bartyová
Ashleigh Bartyová

WIMBLEDON - Sen ženskej svetovej tenisovej jednotky Ashleigh Bartyovej o zisku wimbledonského titulu sa rozplynul v osemfinále. Šampiónka Roland Garros nestačila na špecialistku na trávnatý povrch Američanku Alison Riskeovú a nenapodobní Evonne Goolagongovú Cawleyovú.

Tá v roku 1980 ako doposiaľ posledná Austrálčanka vyhrala ženskú dvojhru v All England Clube. Bartyová okúsila trpkosť prehry po 15-zápasovej víťaznej šnúre. "Úvod zápasu mi vyšiel podľa predstáv, vyhrala som prvý set. V ďalšom priebehu sa mi však duel vymkol z rúk. Nebude ľahké stráviť túto prehru, musím prehltnúť horkú pilulku," uviedla Bartyová pre akreditované médiá.

Riskeová postúpila prvýkrát v kariére do grandslamového štvrťfinále a splní sa jej sen zahrať si s krajankou Serenou Williamsovou - sedemnásobnou singlovou wimbledonskou šampiónkou. "Bude to pre mňa veľká výzva. Serena je legenda, bývalá svetová jednotka a najlepšia tenistka v histórii. Tráva je však moja srdcovka, dosahujem na nej najlepšie výsledky a pokúsim sa Serenu čo najviac potrápiť," nechala sa počuť Riskeová, ktorá pred Wimbledonom vyhrala turnaj WTA v holandskom Hertogenboschi.


Tagy: Alison Riskeová Ashleigh Bartyová

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP - Ben Curtis; Video: Wimbledon

DISKUSIA