Žltá mašina hlási návrat strateného syna: Najlepší stopér v Nemecku? Ostrý odkaz z Bayernu

Mats Hummels počas tréningu futbalistov Borussie Dortmund
Mats Hummels počas tréningu futbalistov Borussie Dortmund

MNÍCHOV - V minulosti mnohí považovali nemeckého futbalistu Matsa Hummelsa za najspoľahlivejšieho stopéra na svete. Pred niekoľkými dňami sa tento 30-ročný majster sveta z MS 2014 v Brazílii vrátil po troch sezónach strávených v Bayerne Mníchov späť do Borussie Dortmund. Práve v tíme BVB sa z neho stal výborný obranca aj reprezentant Nemecka.

Napriek Hummelsovmu odchodu si predseda predstavenstva Bayernu Karl-Heinz Rummenigge nemyslí, že by defenzíva "Die Roten" utrpela. Do mužstva pred začiatkom aktuálneho ročníka 2019/2020 pribudli dvaja vlaňajší majstri sveta zo šampionátu v Rusku - Francúzi Lucas Hernández a Benjamin Pavard.

"Niekde som čítal, že najlepší nemecký stopér už nebude hrať za Bayern. Podľa môjho názoru však najlepší nemecký stopér stále hrá za Bayern a dokonca aj za nemeckú reprezentáciu," poznamenal 63-ročný Rummenigge, ktorý mal na mysli Niklasa Süleho. Majster Európy 1980 a dvojnásobný svetový vicešampión (1982, 1986) zároveň zdôraznil, že Bayern má momentálne najkvalitnejšiu defenzívu v I. bundeslige.

Hummelsovo meno sa začiatkom marca objavilo medzi trojicou hráčov, ktorých reprezentačný tréner Joachim Löw viac nepovolá do národného mužstva. Okrem neho pozvánku viac nedostane ani Thomas Müller a Jérome Boateng. Pred niekoľkými dňami však na verejnosť prenikla správa, že spomenuté trio by si na budúci rok mohlo zahrať vo farbách svojej krajiny na olympijských hrách v Tokiu. Nemecko si miestenku do Japonska vybojovalo postupom do semifinále nedávnych ME "dvadsaťjednotiek" v Taliansku a San Maríne, kde získalo striebro.


Tagy: Bayern Mníchov Karl-Heinz Rummenigge Borussia Dortmund Mats Hummels

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Bundesligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Martin Meissner

DISKUSIA