Prezident slovenskej cyklistiky o mylnej predstave Saganových fanúšikov: Na toto nie je stavaný!

Peter Privara v špeciálnom vydaní Štúdia Športiek
Peter Privara v špeciálnom vydaní Štúdia Športiek

BRATISLAVA - Do Štúdia Športiek zavítal Peter Privara, ktorý je prezidentom slovenského zväzu cyklistiky. Spoločne s Róbertom Kmeťom prebral množstvo zaujímavých tém, medzi ktorými boli aj očakávania slovenských fanúšikov, ktoré sú často prehnané.

V súvislosti s nedávnym vyjadrením Petra Velitsa o tom, že fanúšikovia cyklistiky a Petra Sagana často očakávajú od našej hviezdy len etapové víťazstvá, sa moderátor Športiek Robert Kmeťo pýtal prezidenta slovenskej cyklistiky na jeho názor. "Peťo Sagan nie je stavaný na celkové víťazstvo v Tour de France, ale má geniálne danosti a vlastnosti, aby bojoval o etapové víťazstvá. Nie je ani najlepší šprintér, čo sa týka čistej rovnej trate, ale keď tam dáte zákruty, kopčeky, nerovnosti, tak práve tam ten svoj cyklistický kumšt dokáže naplno využiť, a preto je taký výborný, ako je. On sa cyklistikou zabáva, a to je cítiť a je to podľa mňa veľmi podstatné," konštatoval Peter Privara.

Namiesto lamentovania nad tým, prečo Sagan znova nevyhral, je potrebné si uvedomiť, že nie každá etapa je stavaná na vlastnosti nášho fenomenálneho cyklistu, ktorému naopak sedia rovinaté a klasikárske, to znamená s malými kopčekmi, kde jeho rivali môžu stratiť potrebné sekundy. "Mali by sme si vážiť každé umiestnenie, ktoré Sagan dosiahne. Musíme si uvedomiť, že po Peťovi tu nebude taký cyklista, ako je samotný Sagan. Vedzme, že raz za nejakých 10 - 20 rokov príde jeden perfektný športovec. Príkladom je aj Petra Vlhová, Matej Tóth alebo Ján Volko. Áno boli aj predtým skvelí športovci, ale toto sú príklady výnimočnosti. Ďalšou pridanou hodnotou na Peťovi je to, že on dokáže ľudí zabávať, je vidieť, že ho to baví a že si to užíva, aj preto má toľko fanúšikov nielen na Slovensku," prezradil Privara. 

Pripomeňte si náš atraktívny rozhovor s Petrom Privarom, v ktorom sme sa venovali viacerým mimoriadne atraktívnym témam, vo VIDEU nižšie. 


Tagy: Tour de France Peter Sagan Peter Privara Štúdio Športiek

Zdroj:
športky
Foto:
Peter Privara, SZC, Tour de France, Peter Sagan,

DISKUSIA