Réway túži po poriadnom reštarte upadnutej kariéry: Český titan prejavil vážny záujem!

Martin Reway
Martin Reway

PRAHA - Slovenský hokejista Martin Réway, kedysi jeden z najväčších talentov slovenského hokeja, sa snaží o reštart zaseknutej kariéry. Na MSJ 2015 za jeho výdatnej pomoci získalo Slovensko bronzové medaily a pred ním stála skvelá kariéra. Zatiaľ sa však nepresadil tak, ako verejnosť a odborníci očakávali.

Vyskúšal si už kanadskú juniorku QMJHL, českú a švajčiarsku najvyššiu súťaž, v poslednej sezóne hral tretiu slovenskú ligu za Dolný Kubín a v desiatich dueloch aj švédsku Allsvenskan (2. liga). V krajine Tre Konor zažil dobrú skúsenosť, pribrzdil ho však otras mozgu. Teraz sa stále snaží o návrat a podľa informácií českého Sportu je blízko dohody so Spartou Praha, kde už pôsobil dve sezóny medzi seniormi a taktiež v juniorských tímoch U18 a U20. 

"24-ročný hráč sa snaží zastaviť úpadok svojej kariéry. Tento týždeň by mohol podpísať skúšobný kontrakt. Počas tréningu sa potom pokúsi presvedčiť Uweho Kruppa na plnohodnotnú zmluvu," uviedol český portál isport.cz.

"Chcem hlavne hrať. A čím viac, tým lepšie. Mám síce ponuku zo Švédska, ale zameriavam sa na Česko. Mám českého agenta a ten má doma lepšie kontakty," uviedol Réway pre hokejportal.net

 


Tagy: Sparta Praha Martin Réway

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
športky
Foto:
TASR - Marko Erd

DISKUSIA