Raritný úkaz v dnešnom chorom svete futbalu: Nevídaná vernosť, klobúk dole, Marco!

Marco Reus a jeho gólová radosť
Marco Reus a jeho gólová radosť

DORTMUND – Mal možnosť odísť preč. Inam, do lepšieho a ambicióznejšieho klubu v čase, keď po ňom túžila celá futbalová Európa. Neurobil tak a zostal v Dortmunde, pretože v tomto mužstve chce zotrvať čo najdlhšie a stať sa nesmrteľnou legendou. Dá sa povedať, že už teraz má vyárendované miesto medzi klubovými ikonami.

Marco Reus, krídelník Borussie Dortmund, však povedal, že neľutuje rozhodnutie zostať vo Westfálsku. Jeho agent priznal, že v roku 2015 sa nejeden titan usiloval o podpis nemeckého hráča. Reus prišiel do Dortmundu v roku 2012 z Moenchengladbachu a pod manažérom Jurgenom Kloppom sa okamžite zaradil medzi najjagavejšie hviezdy v Európe a vtedy by ho v kádri prijal akýkoľvek tréner.

Jeden z Reusových agentov Kai Psotta priznal, že jeho klienta chcela chytiť do pazúrov Barcelona, Arsenal, PSG, AC Miláno a oba manchesterské kluby. Tomu sa vôbec netreba čudovať, pretože v roku 2015 bol Reus stále žiadaným tovarom. Dortmund bol možno otvorený jeho prípadnému predaju, ale samotná blonďavá hviezda o tom ani nechcela počuť, pretože srdcu sa nedá len tak rozkázať. Ani nátlakom, ani pachom množstva miliónov.

V prvých troch zo štyroch sezón v drese BVB dosiahol Reus najmenej 19 gólov, no následne ho zastavili zranenia. Slovo zastavili je v tomto prípade priam žiaduce, pretože nešlo o hocijaké pribrzdenie. Reus strávil na maródke viac času ako na ihrisku a interes klubov postupne opadol. Dortmund sa ho ale nevzdal a svojmu mužovi poskytol dostatočnú podporu. On sa dokázal vrátiť a zase sa mu darí.

"Samozrejme, že som premýšľal o ponukách týchto top klubov dlhšie než deň. Tvrdiť iné by bolo klamstvo. Ale nakoniec, vždy som si vybral môj klub a do dnešného dňa to neľutujem, pretože sem patrím. Dortmund je môj klub, chcem s ním naozaj vyhrať Bundesligu, znova vyhrať DFB Pokal (Nemecký pohár, pozn.) a zase sa dostať do finále Ligy majstrov," hrdo vyhlásil Reus.


Tagy: Borussia Dortmund Marco Reus

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Bundesligy
Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/oh
Foto:
SITA/AP - Martin Meissner

DISKUSIA