VIDEO Ibrahimovič ako Ferrari medzi Fiatmi: Urobili ste veľkú chybu a porovnávali ho so mnou!

Zlatan Ibrahimovič a Carlos VelaZlatan Ibrahimovič a Carlos Vela Zdroj: lagalaxy.com

CARSON - Švédsky útočník Zlatan Ibrahimovič pred derby Galaxy s Los Angeles FC vo futbalovej MLS vyhlásil, že nejde porovnávať Ferrari s Fiatom a v piatkovom zápase svoje slová potvrdil. Pri výhre 3:2 sa totiž postaral o všetky góly domácich a pripísal si druhý hetrik v zámorskej súťaži.

Ibrahimovič sa pred zápasom pozastavil nad tým, že bol porovnávaný s útočníkom mestského rivala Carlosom Velom. Okrem iného na to reagoval slovami, že svojou kvalitou MLS mnohonásobne prevyšuje, že je ako Ferrari medzi Fiatmi. Na Velovu adresu pridal, že zatiaľ čo mexický útočník na vrchole kariéry v 29 rokoch hrá v zámorí, on bol hviezdou v Európe.

Odvážna slová Ibrahimovič potvrdil aj činmi a tromi gólmi rozhodol o víťazstve nad Los Angeles FC. V tabuľke strelcov má na konte 16 gólov, zatiaľ čo Vela, ktorý v derby otvoril a uzavrel skóre, je na prvom mieste s 21 zásahmi. "Velu veľmi rešpektujem, pretože je dobrý hráč. Ale urobili ste veľkú chybu a porovnávali ho so mnou," povedal po zápase Ibrahimovič.

Tridsaťsedemročný útočník navyše potvrdil, že proti Los Angeles FC, na ktoré Galaxy na druhom mieste Západnej konferencie po 21 kolách stráca deväť bodov, sa mu darí. V prvom derby, ktoré pre Ibrahimoviča bolo i debutom v MLS, prispel dvoma gólmi vrátane rozhodujúcej hlavičky v nastavení k víťazstvu 4:3. Celkom strelil v štyroch zápasoch s mestským rivalom šesť gólov.

Viac o téme: Zlatan Ibrahimovič Major League Soccer Los Angeles Galaxy Carlos Vela Los Angeles FC
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: lagalaxy.com; VIDEO: LA Galaxy, Youtube
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy