VIDEO Niektorí boli radi, že prišli do cieľa... A Sagan na slávnom kopci rozvášnil dav!

Peter SaganPeter Sagan Zdroj: Profimedia

TOURMALET - Francúzsko si na cyklistickej Tour de France užilo veľmi úspešnú sobotu. Thibaut Pinot sa stal historicky len tretím víťazom na vrchole Col du Tourmalet, Julian Alaphilippe po triumfe v piatkovej individuálnej časovke opäť zvýšil náskok na čele celkového poradia a obom priamo v cieli štrnástej etapy blahoželal prezident Emmanuel Macron.

Slovák Peter Sagan z tímu Bora-Hansgrohe došiel do cieľa náročnej pyrenejskej previerky s výraznejším odstupom 25:53 min na 146. mieste, ale počas dňa dal o sebe výrazne vedieť.

Práve Sagan spoločne s Talianom Vincenzom Nibalim boli na začiatku úniku dňa. A hoci sa 29-ročný slovenský cyklista so stúpajúcim profilom etapy neskôr zosúval dozadu, na rýchlostnej prémii si pripísal 7 bodov a celkovo opäť zvýšil svoje aktíva v bodovacej súťaže.

Vedie ju s náskokom 93 bodov pred Talianom Sonnym Colbrellim (Bahrain-Merida). Tretí s mankom 100 bodov je ďalší taliansky cyklista Elia Viviani (Deceuninck-Quick Step). V celkovej klasifikácii o žltý dres Saganklesol z 56. na 64. priečku, jeho aktuálna strata narástla už na vyše jednu hodinu (+1:05:51).

Popri tom všetkom stíha Tourminátor aj zabávať divákov. Dokázal to opäť v kráľovskej etape, kde boli niektorí jazdci radi, že vôbec prišli do cieľa. No a Peter, ten si tesne pred koncom spravil z dojazdu vlastnú show. A nebol sám.

Viac o téme: Tour de France Peter Sagan
  • Zdroj: SITA, TASR, športky