VIDEO Supertalent Bernal si opantal cyklistický svet: Nádherný odkaz, ktorý vás chytí za srdce!

Egan Bernal
Egan Bernal

VAL THORENS - Kolumbijský cyklista Egan Bernal sa stane víťazom 106. ročníka Tour de France. Jazdec stajne Ineos si udržal žltý dres aj v predposlednej 20. etape a na jeho definitívny zisku mu stačí prísť v nedeľu do cieľa v Paríži.

Tím Ineos nadviaže na rok 2012, keď jeho predchodca Team Sky získal celkové double. Vtedy triumfoval Brit Bradley Wiggins pred krajanom Chrisom Froomom. Na tretie miesto celkovej klasifikácie TdF 2019 sa posunul Holanďan Steven Kruijswijk, najlepší výsledok na Grand Tour dosiahne štvrtý Emanuel Buchmann a piate miesto zostane pre Juliana Alaphilippa. Ten je jedným z horúcich kandidátov na zisk červeného čísla pre najbojovnejšieho jazdca tohto ročníka "Starej dámy".


Čítajte aj: VIDEO Tour oslavuje nového šampióna: Mladík Bernal to dokázal, žltý dres putuje do Kolumbie!


Egan Bernal sa stane vo veku 22 rokov víťazom 106. ročníka cyklistických pretekov Tour de France a bude tretím najmladším držiteľom žltého dresu. Skôr tento úspech dosiahli už len Francúz Henri Cornet a Luxemburčan Francois Faber. "Nemôžem tomu uveriť, sme veľmi blízko k víťazstvu. Je tu ešte jedna etapa, dúfam, že to dopadne dobre. Dnešné stúpanie nebolo vôbec jednoduché. Tím Jumbo-Visma išiel naplno, ale my sme boli v dobrej pozícii a iba sme ich nasledovali. Ešte mi nedochádza, čo som dokázal. Chcem byť už zajtra za cieľovou čiarou a oddýchnuť si. Cítim, že ten triumf nie je iba môj, patrí tiež celej Kolumbii," skonštatoval v televíznom rozhovore Bernal.

"Viem si predstaviť, že všetci v Kolumbii šalejú. Toto je pre našu krajinu historický okamih, splnený sen. Pozeral som sa na Tour v televízii a predstavoval si, ako ju vyhrám. A teraz sa to skutočne podarilo," rozplýval sa bývalý juniorský vicemajster sveta v horskej cyklistike. V celkovom poradí vedie Bernal pred druhým Thomasom o 1:11 minúty.

Bernal potvrdil na Tour pozíciu jedného z favoritov, do ktorej sa pasoval víťazstvom v tradičnej júnovej generálke Okolo Švajčiarska. Do žltého dresu sa pritom obliekol prvýkrát až po piatkovej etape, v ktorej došiel prvý na vrchol Col de l'Iseran. Etapa musela byť potom kvôli búrke s krupobitím predčasne ukončená.


Tagy: Vincenzo Nibali Egan Bernal Ineos Tour de France 2019

Zdroj:
SITA, ČTK, TASR
Foto:
SITA/AP/Christophe Ena; Video: YouTube/Tour de France

DISKUSIA