Stopercentný Kozák chváli belasú družinu: Ďalší krok dopredu, chalani to zvládli výborne!

Tréner Slovana Ján Kozák ml.Tréner Slovana Ján Kozák ml. Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

PRIŠTINA - Tréner futbalistov ŠK Slovan Bratislava Ján Kozák mladší je spokojný, ako sa mužstvo pod jeho vedením posúva dopredu. V utorkovej odvete 2. predkola Európskej ligy na ihrisku kosovského KF Feronikeli zvíťazil Slovan 2:0 a kormidelník pochválil svojich zverencov najmä za to, že splnili do bodky taktické zámery.

Po triumfe 2:1 na Tehelnom poli Slovan potreboval od úvodu chytiť zápas pevne za pačesy. "Vedeli sme, že začiatok bude dôležitý, pretože domáci boli tí, ktorí potrebovali vyhrať. Úvodných 20 minút nebolo ľahkých, boli tam nejaké skrumáže, ale chalani to zvládli výborne," povedal Kozák pre klubový web.

Dočasný tréner "belasých" má zatiaľ na lavičke stopercentnú bilanciu. Mužstvo viedol v prvom domácom zápase EL, zvíťazil s ním aj v sobotu vo Fortuna lige nad Michalovcami, okrem toho Kozák doviedol cez víkend k triumfu 4:0 nad Skalicou aj B-mužstvo. "Veci, na ktorých sme pracovali posledné dva dni, preniesli hráči na ihrisko a splnili to, čo sme si povedali ešte pred zápasom. Najviac ma teší, že hráči vnímajú, čo od nich chceme a dnes v podstate do bodky splnili taktické zámery," dodal Kozák.

Základ, od ktorého sa dá odraziť

Slovan mal zápas proti kosovskému majstrovi úplne pod kontrolou. Domáci sa v druhom polčase viac uchyľovali k tvrdej hre ako k "futbalovosti", no Slovan mal aj tak niekoľko dobrých šancí na zveľadenie triumfu. "Niektorí by si možno želali aj viac gólov, ale vo futbale sú dôležité víťazstvá. V prvom rade treba pracovať na automatizmoch v defenzíve a organizácii hry, postupne príde aj viac gólov, no musíte mať základ, od ktorého sa môžete odraziť ďalej. Myslím si, že dnes sme urobili ďalší krok dopredu."

Ján Kozák ml. Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/Alexandra Čunderlíková

Kozáka okrem dobrej defenzívy potešil fakt, že Slovan domácim okrem dvoch zaváhaní v defenzíve prakticky nič nedovolil. Slovenský majster sa tak môže tešiť na tretie predkolo, súpera spozná v stredu. Stretne s jedným z dvojice FC Dundalk - FK Karabach. "Prial som si, aby v druhom polčase bolo na domácich tribúnach ticho, čo sa aj skutočne stalo. Aj domáci priaznivci cítili, že zápas máme pod kontrolou a neverili v obrat," uzavrel dočasný tréner Slovana.

Viac o téme: Ján Kozák ŠK Slovan Bratislava KF Feronikeli
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Jaroslav Novák
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články