Majster boxer pokúšal hada, to nemal robiť: WBC bez okolkov zakročila a ešte nekončí!

Dillian Whyte
Dillian Whyte

LONDÝN - Britský boxer Dillian Whyte prišiel o dočasný titul majstra sveta v ťažkej váhe organizácie WBC a šancu vyzvať Deontaya Wildera po tom, čo mal pozitívny dopingový nález. WBC ho provizórne suspendovala takmer dva týždne po výhre v súboji o opasok nad Kolumbijčanom Oscarom Rivasom, pozitívny test mal ešte tri dni pred týmto zápasom.

Kontrola B-vzorky však bola možná až po súboji, takže Britský boxerský kontrolný výbor (BBBofC) umožnil Whyteovi nastúpiť. "Dillian Whyte aj Oscar Rivas podstúpili rozsiahle testovanie pod dozorom Dobrovoľnej antidopingovej asociácie (VADA) i Antidopingovej agentúry Spojeného kráľovstva (UKAD). Obe organizácie aj BBBofC im povolili bojovať," uviedol promotér Eddie Hearn na twitteri. Tridsaťjedenročný Whyte v londýnskej O2 Arene nakoniec zdolal svojho súpera po dvanástich kolách jednomyseľným výrokom rozhodcov (115:112, 115:112, 116:111).

"Mrzia ma nezmysly, čo sa o mne hovoria v týchto dňoch. Moji právni zástupcovia sa zaoberajú prípadom a upozornili ma, aby som neposkytoval detaily. Povolili mi bojovať a vyhral som férovo," zdôraznil Brit na sociálnej sieti.

Whyteovi hrozí až osem rokov, pretože už má dopingovú minulosť. Od októbra 2012 si odpykal dvojročný dištanc za užitie zakázaného podporného prostriedku. Od návratu v novembri 2014 dosiahol sedemnásť víťazstiev a prehral jediný raz s krajanom Anthonym Joshuom. Vďaka výhre nad Rivasom sa stal prednostným vyzývateľom šampióna organizácie WBC Wildera. Ani táto pozícia mu však v nezaručila súboj s Američanom, ktorý má tento rok naplánovanú odvetu s Kubáncom Luisom Ortizom a vo februári by sa mal druhýkrát stretnúť s ďalším Britom Tysonom Furym.

"Na základe pozitívneho nálezu sa WBC rozhodla do ukončenia vlastného vyšetrovania provizórne suspendovať Whytea ako dočasného šampióna a jeho právo vyzývateľa v ťažkej váhe," uvádza sa v stanovisku organizácie. Whyte bude mať možnosť sa obhajovať pred komisiou WBC. Informovala agentúra AFP.


Tagy: Dillian Whyte

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Bradley Collyer

DISKUSIA