VIDEO+FOTO Hancko prehovoril o možnostiach, ktoré boli v hre: Cítil som, že toto je správna voľba

Dávid Hancko sa stal novou posilou pražskej Sparty
Dávid Hancko sa stal novou posilou pražskej Sparty

PRAHA - Slovenský futbalový reprezentant Dávid Hancko absolvuje sezónu 2019/2020 v Česku. Na spolupráci sa dohodol so Spartou Praha. Dvadsaťjedenročný Prievidžan je kmeňovým hráčom talianskeho klubu AC Fiorentina, no tréner Vincenzo Montella s ním nerátal do ďalšej časti prípravy. Preto mu vedenie klubu umožnilo odchod na hosťovanie.

Sparta chcela Hancka získať už vlani zo Žiliny, no talianska Fiorentina vtedy ponúkla viac, sumu približne 3,7 milióna eur. "Dojmy mám zatiaľ tie najlepšie. Hneď, ako som sa dozvedel, že sa rieši môj príchod do Sparty, nemohol som dočkať, až sa to dotiahne. Sparta je skvelý a veľký klub," povedal Hancko v rozhovore pre oficiálny web Sparty. Priznal tiež, že v v hre boli aj iné možnosti. "Cítil som však, že toto je správna voľba," doplnil Hancko.

"Sparta je úžasný a veľký klub, srší z nej úspešná história. Je sen, že som tu a nemôžem sa dočkať, keď budem s chalanmi trénovať a potom vybehnem pred našimi fanúšikmi na ihrisko," povedal šesťnásobný slovenský reprezentant, ktorý si bude v novom pôsobisku obliekať dres s číslom 33.

Príchod talentovaného Slováka si pochvaľovaj aj športový riaditeľ a česká legenda Tomáš Rosický, ktorý pre sparta.cz uviedol: "Dávid je mladý a konštruktívny obranca s výbornými parametrami pre súčasný futbal. Veľmi sa nám páčil už v Žiline. Môže nastupovať na pozícii stopéra aj ľavého beka. Vďaka tomu nám zvýši konkurenciu na oboch postoch. Za Fiorentinu síce neodohral príliš mnoho súťažných stretnutí, ale aj napriek tomu sa vo veku 21 rokov vypracoval na stabilného hráča základnej zostavy slovenskej reprezentácie. O jeho zisk sme sa usilovali už v zime, ale Fiorentina ho vtedy ešte nechcela uvoľniť. Teraz sa táto možnosť opäť otvorila, ihneď sme začali rokovať, pretože sme Dávida sledovali už dlhší čas a poznáme jeho kvality. Máme radosť, že sme tento transfer úspešne dokončili." 

Dávid Hancko pôsobil do leta 2018 v MŠK Žilina, v talianskej Serii A debutoval za Fiorentinu 22. septembra 2018 v súboji proti SPALu Ferrara. V uplynulom ročníku nastúpil iba v piatich ligových stretnutiach a absolvoval iba 281 minút. Okrem toho debutoval v reprezentačnom drese Slovenska a pod vedením trénera Pavla Hapala odohral v štyroch súťažných dueloch kompletnú minutáž.


Tagy: AC Sparta Praha ACF Fiorentina Dávid Hancko

Zdroj:
SITA, TASR, športky
Foto:
sparta.cz; Video: Sparta TV

DISKUSIA