VIDEO Messi sa ukázal ako pravý kapitán: Pred 99-tisíc divákmi sľúbil fanúšikom jednu vec!

Lionel Messi sa prihovoril k fanúšikomLionel Messi sa prihovoril k fanúšikom Zdroj: SITA/AP Photo/Joan Monfort

BARCELONA - V nedeľnom prípravnom zápase na Camp Nou zvíťazila FC Barcelona nad Arsenalom Londýn 2:1. Zápas sledovalo 99.000 divákov, v akcii videli aj najnovšie posily Kataláncov Antoinea Griezmana a Frenkieho De Jonga.

Duel sa vyvíjal lepšie pre "kanonierov", ktorých v 36. minúte poslal do vedenia Pierre-Emerick Aubameyang. Po zmene strán však v 69. minúte domáci vyrovnali zásluhou vlastného gólu Ainsleya Maitland-Nilesa a v 90. minúte rozhodol o triumfe Barcelony Luis Suárez po prihrávke Sergia Roberta. "Myslím, že sme odohrali dobrý zápas, ale v prvej polovici nám chýbal pohyb. Atmosféra bola skvelá a bolo nám cťou stretnúť sa s našimi fanúšikmi," citovala agentúra AFP slová domáceho trénera Ernesta Valverdeho. Kouč Barcelony vymenil v druhom polčase celú základnú jedenástku, Lionel Messi sa na trávnik nedostal.

Pred zápasom sa však argentínsky útočník prihovoril fanúšikom. Sľúbil im, že sa jeho tím pokúsi po neúspechu v uplynulej sezóne v Lige majstrov opäť dosiahnuť na vrchol. V semifinále ho v minulom ročníku zastavil neskorší víťaz FC Liverpool.

Viac o téme: FC Barcelona Arsenal FC