Slovenský brankár odchádza z United: Talentovaný gólman bude hosťovať v tomto klube

Alex FojtíčekAlex Fojtíček Zdroj: manutd.com

BRATISLAVA - Mladý slovenský futbalový brankár Alex Fojtíček odchádza z mládežníckeho tímu Manchestru United na šesťmesačné hosťovanie do iného anglického klubu Stalybridge Celtic. V tíme účastníka tamojšej siedmej najvyššej súťaže pobudne do 5. januára 2020 a premiérovo v klubovej kariére okúsi seniorský futbal.

"Teším sa, že idem na hosťovanie. Pre mňa bude dobré, že budem môcť zažiť mužský futbal. Dúfam, že budem pravidelne hrávať," uviedol Fojtíček prostredníctvom oficiálneho webu Manchestru United.

Devätnásťročný rodák z Prešova (nar. 3. marca 2000, pozn.) je odchovanec miestneho Tatrana. Pred začiatkom sezóny 2016/2017 prestúpil do Manchestru United. V klube z Old Traffordu spočiatku hrával v tíme do 18 rokov, zachytal si dokonca v niekoľkých zápasoch mládežníckej Ligy majstrov. Spoľahlivé výkony ho vlani katapultovali medzi "dvadsaťtrojkárov" ManUtd, v ktorých drese sa doteraz predstavil vo dvoch dueloch.

"Máme radosť, že sme Alexa získali do nášho tímu. Pre náš klub je to skvelý prírastok. Vďaka tomu sa tiež buduje náš vzťah s Manchestrom United. Poďakovanie patrí Lesovi Perrymu, môjmu niekdajšiemu spolupracovníkovi z Tranmere, ktorý nám pomohol vybaviť to," povedal na klubovom webe tréner Stalybridge Celtic Simon Haworth.

Viac o téme: Manchester United Alex Fojtíček
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: manutd.com
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články