Nitru potiahli dve nové posily: Ďakujem vedeniu, že ich vybavili v hodine dvanástej

Tréner FC Nitra Marián Süttö (uprostred) Tréner FC Nitra Marián Süttö (uprostred) Zdroj: SITA/Ivan Kopčáni

NITRA - Najvyššia slovenská futbalová súťaž má za sebou neúplné tri kolá, ale už všetky mužstvá sa môžu pochváliť aspoň jedným víťazstvom. V sobotu sa zisku troch bodov dočkali na Zemplíne, pod Zoborom a tiež pod Dubňom, kde hráči AS Trenčín otočili zápas s Dunajskou Stredou (2:1). Hrdinom stretnutia bol Hamza Čatakovič, ktorý rozhodol gólom z nadstaveného času.

Premiérové víťazstvo v tomto ročníku posunulo Trenčanov na ôsme miesto tabuľky. Ich tréner Roman Marčok však príliš spokojný nebol a vyjadril sa, že jeho zverenci majú väčší potenciál než ukázali na ihrisku.

"V prvom polčase sme nehrali dobre, súper bol aktívnejší a nebezpečnejší. V druhom polčase rozhodla efektivita. Pre nás je výsledok dôležitý, pretože nám môže dodať silu do ďalších zápasov. Potrebujeme však, aby náš herný prejav bol minimálne taký dobrý, ako v zápase so Žilinou," povedal 36-ročný kormidelník. Trenčín sa dočkal prvého domáceho víťazstva nad Dunajskou Stredou od novembra 2015, keď využil aj absenciu maďarského záložníka hostí Zsolta Kalmára.

Z prvých bodov i gólov v tejto sezóne sa radovali hráči Zemplínu Michalovce, ktorí zápas so Senicou "vybavili" troma gólmi v prvom polčase. Pri dvoch z nich bol michalovský kapitán Igor Žofčák, ktorý najskôr našiel svojim centrom hlavu Carrilla a v 42. min skóroval z priameho kopu. Zverenci Antona Šoltisa potvrdili, že sa im proti Záhorákom zvykne dariť.

Od sezóny 2017/2018 s nimi odohrali sedem ligových stretnutí, z ktorých štyrikrát vyhrali, dvakrát remizovali a iba raz prehrali. Kritikou na adresu svojich zverencov nešetril senický tréner Michal Ščasný. "Náš výkon bol katastrofálny a prístup niektorých našich hráčov k zápasu nebol adekvátny úrovni tejto ligy," povedal Ščasný pre oficiálny web Fortuna ligy.

Aj Nitra vo svojom domácom dueli viedla 3:0, no takmer o svoj náskok prišla. Minuloročný nováčik zo Serede zabojoval, dvoma gólmi zdramatizoval zápas, ale napokon nebodoval. Nitriansky kormidelník Marián Süttö ocenil najmä výkony nových akvizícií tímu Michala Faška a Samuela Šefčíka.

"Ich príchodom sa naša hra spresnila a zdynamizovala. Ďakujem vedeniu, že sa im v hodine dvanástej podarilo vybaviť týchto dvoch hráčov. Hrať s mladými domácimi hráčmi je skvelé, ale chce to veľa trpezlivosti. Avšak to, čo sme dnes hrali, chceme ponúkať aj ďalej," cituje Sütta portál profutbal.sk.

Nitra na budúci týždeň cestuje do Žiliny, ktorá si podobne ako Slovan zatiaľ drží stopercentnú bilanciu. Program zápasov tretieho kola ukončí nedeľňajšie stretnutie nováčika súťaže FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa, ktorý na domácom trávniku privíta Spartak Trnava.

Viac o téme: FC Nitra Michal Faško Samuel Šefčík Marián Süttö