V Slovane je X legionárov, pritom majú slovenský diamant: VIDEO fantastickej gólovej akcie

Na snímke v popredí zľava David Strelec
Na snímke v popredí zľava David Strelec

BRATISLAVA - Futbalisti Slovana Bratislava si pred utorkovou odvetou Európskej ligy s írskym Dundalkom spravili chuť v ligovom zápase so Zlatými Moravcami. Konto súpera zaťažili štyrmi gólmi a Dominik Greif, premiérovo s kapitánskou páskou v súťažnom dueli, neinkasoval ani raz. Prvýkrát v novom ročníku nastúpil od začiatku Dávid Strelec a dokonalo nahradil oddychujúceho Andraža Šporara.

Iba osemnásťročný útočník počas celého stretnutia zamestnával obranu hostí a patril k najlepším hráčom na ihrisku. V 65. minúte zaujal peknou individuálnou akciou, keď vyškolil troch obrancov Zlatých Moraviec a prihral na gól Nonovi.

"Išiel som jeden na jedného s krajným obrancom, chcel som spraviť dvojitý 'bicykel', ale 'zožral' mi hneď prvý. Potom som vbehol medzi dvoch obrancov, jednému som dal tuším 'jasle' a videl som na zadnej tyči Nona, tak som mu prihral a padlo to," opísal Strelec moment pred tretím zásahom Slovana. V závere zápasu sa dočkal aj on, keď si Moha vypýtal faul v pokutovom území a Strelec s prehľadom premenil jedenástku. "Na penalty nie sme vopred určení, ide o to, kto sa ako cíti. Musím sa však poďakovať Mohovi, že mi ju prenechal."

V silnej konkurencii slovinského kanoniera Šporara si Strelec váži každú príležitosť. Tej sobotnej sa chopil na výbornú a verí, že nebola posledná. "Užil som si to. Bolo to neskutočné, keď na konci zápasu skandovali fanúšikovia moje meno, mal som zimomriavky. Už som mal aj kŕče, ale keď som ich počul, zabudol som na to a chcel som streliť ešte jeden gól. Bodaj by som to zažíval každý víkend. Som rád, že som dostal šancu a musím sa poďakovať. Dúfam, že sa ešte dočkám," povedal Strelec.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 Fantastická akcia mladého Davida Strelca a zakončenie Nona vo včerajšom zápase.

Príspevok, ktorý zdieľa ŠK Slovan Bratislava (@skslovanbratislava),

Úspešný večer zažil aj brankár Greif. Neinkasoval už v piatom súťažnom zápase za sebou. "Ani neviem, či som niekedy mal takú sériu, asi ani nie. Dúfam, že ju ešte natiahnem. Tréner neustále bazíruje na zodpovednosti v defenzíve," uviedol Greif. V zápase sa predstavil v pozícii kapitána. Aj keď to bola jeho premiéra medzi mužmi, veľkú hlavu si z toho nerobil. "Keď som prišiel do šatne, mal som na mieste kapitánsku pásku. Potešilo ma to, je to česť, ale je to iba páska. To z vás lídra nespraví. Som však rád, že mi tréneri dôverujú, ale ak to nemáte v sebe, páska vám nepomôže. Bol som kapitán aj v mládežníckych kategóriách a v príprave, takže ma to našťastie už nič stáť nebude," uzavrel s úsmevom Greif.

Víťazstvo Slovana Bratislava prinieslo trénerovi Jánovi Kozákovi mladšiemu aj jednu drobnú starosť. V závere druhého polčasu musel odísť z ihriska strelec úvodného gólu David Holman. "Má nakopnuté lýtko. Nie je tam nič natiahnuté iba silno nakopnuté, tak uvidíme, ako sa to bude vyvíjať. Urobíme maximum, aby mohol v utorok nastúpiť proti Dundalku," povedal Kozák ml.


Tagy: ŠK Slovan Bratislava FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble David Strelec

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - Jaroslav Novák; Video: Huste.tv, skslovanbratislava

DISKUSIA