VIDEO Muž, ktorý pripravil skazu West Hamu: Stal sa len ôsmym hráčom histórie

Raheem SterlingRaheem Sterling Zdroj: SITA/AP Photo/Kirsty Wigglesworth

LONDÝN - Útočník Manchestru City Raheem Sterling sa sobotným hetrikom v anglickej futbalovej Premier League na pôde West Hamu (5:0) zapísal do histórie, keď ako ôsmy hráč dokázal streliť tri góly hneď v úvodnom kole sezóny.

Dominantné víťazstvo obhajcov titulu načal v úvode Gabriel Jesus, následne prišli dva gólové zásahy Sterlinga. Úspešným pokutovým kopom zvýšil skóre už na 4:0 Sergio Agüero a v nadstavenom čase dokončil "skazu" West Hamu svojím tretím gólom v stretnutí Sterling.

"Je to skvelý výsledok, ak sa pozrieme na to, že ide o prvý ligový duel. Prvý polčas nebol ideálny, no v druhom sme stretnutie kontrolovali, zvýšili vedenie a pokojne dohrali," uviedol na pozápasovej tlačovej konferencii kouč City Pep Guardiola.

Dôležitú úlohu v zápase zohral aj systém VAR, ktorý sa v Premier League využíva od prebiehajúcej sezóny. V stretnutí ho hlavný arbiter Mike Dean použil až trikrát. V 63. minúte na základe záznamu neuznal druhý zásah Gabriela Jesusa v stretnutí pre veľmi tesný ofsajd.

O 12 minút neskôr ho zasa využil v prospech "Citizens", keď potvrdil gól Sterlinga. V závere pri neúspešnom pokutovom kope Agüera nariadil jeho opakovanie z dôvodu, že Declan Rice vstúpil do šestnástky skôr, ako povoľujú pravidlá.

K využitiu systému v lige sa neskôr vyjadril aj Guardiola: "VAR bude skutočnou skúškou pre všetkých, či už rozhodcov, alebo tímy. Treba byť mentálne silný, ak v zápase rozhodne v tvoj neprospech," dodal 48-ročný Španiel. City v šlágri druhého kola privítajú v sobotu 17. augusta na domácej pôde Tottenham Hotspur. Informáciu priniesla agentúra dpa.

Viac o téme: Manchester City West Ham United Raheem Sterling