VIDEO Grandiózny debut najdrahšieho obrancu: Kapitánske slová vodcu, nový miláčik Old Trafford!

Harry Maguire demonštroval v prvom zápase obrovské kvalityHarry Maguire demonštroval v prvom zápase obrovské kvality Zdroj: Twitter/Harry Maguire

MANCHESTER - Nedeľný ťahák prvého kola Premier League medzi Manchestrom United a Chelsea priniesol nečakaný výsledok. Domáci červení diabli zvíťazili vysoko 4:0, hoci vzhľadom na priebeh je rezultát pre Chelsea dosť krutý, keďže modré mužstvo nastrelilo konštrukciu brány Davida De Geu a v prvom polčase bolo lepším celkom napriek tomu, že inkasovalo po premenenej penalte Rashforda. V zápase však dominoval iný hráč - nová posila United Harry Maguire, 26-ročný anglický stopér podal spoľahlivý a pokojný výkon.

Anglická defenzívna stena bola po dueli vyhlásená za najlepšieho muža stretnutia, zaujímalo ju však niečo celkom iné. Namiesto toho, aby sa vyjadrovala v štýle "ja", obrátila pozornosť na celý tím a do televíznej kamery povedala: "Pre mňa a pre tím je to skvelý štart. V prvom polčase sme mali trochu šťastie, no v druhom sme to už boli my. Vieme, že v minulej sezóne tu boli iba dve čisté kontá. Potrebujeme urobiť z Old Trafford nedobytnú pevnosť," ambiciózne povedal Maguire.

Maguire si je vedomý, že výkon mužstva nebol dokonalý napriek triumfu 4:0. "Bol to prvý zápas na Old Trafford, myslím si, že tam bola nervozita. Strácali sme loptu v nebezpečných územiach. V druhom polčase sme si ju pekne posúvali a naša útočná trojica je pri brejkoch veľmi nebezpečná."

Solskjaerova spokojnosť s posilou

Manažér United Ole Gunnar Solskjaer bol tiež potešený výkonom svojho nového stopéra, ktorého získal za 80 miliónov libier z Leicestru. Po jednoznačnom triumfe priznal, že presne čosi takéto od Maguirea očakával. Vidí ho ako lídra zadných radov.

"Urobil presne to, pre čo sme ho podpísali. Jeho prítomnosť v oboch pokutových územiach, pokoj a rozvaha na lopte. Harry je líder a David de Gea a Victor Lindelof spolu s ním veľmi dobre viedli naše zadné rady. Je dôležité mať vzadu silné osobnosti," povedal strelec víťazného gólu z pamätného finále Ligy majstrov 1999.

Viac o téme: Manchester United Chelsea Londýn Harry Maguire
  • Autor: © Zoznam/oh
  • Zdroj: športky