VIDEO Súboj kráľov tejto boxerskej generácie: Joshua bol iba bublina, ktorá praskla!

Deontay Wilder v súboji s Tysonom FurymDeontay Wilder v súboji s Tysonom Furym Zdroj: SITA/AP

NEW YORK - Raz sa už v ringu stretli, ale víťaz zo zápasu nevzišiel. Tyson Fury aj Deontay Wilder zostávajú neporazení. Fanúšikovia si však pýtajú ďalšie vzájomné meranie síl, pretože prahnú po skutočnom víťazovi. Fury je tejto myšlienke otvorený a na súboj s Wilderom sa teší. Pokiaľ sa nestane nič neočakávané, dvaja boxerskí giganti na seba narazia vo februári 2020.

Wilder aj Fury majú na programe ešte po jednom zápase pred vzájomným duelom. "Ak hocikto z nás prehrá, odvetu to zabije," povedal Fury a nezabudol si rypnúť do Joshuu: "Ľudí nezaujímajú porazení bojovníci. Vidíte to na príklade AJ (Anthony Joshua) verzus Andy Ruiz. Joshua bol ako nejaká veľká socha vytesaná z mramoru. Každý ho zbožňoval. Potom dostal TKO od tučného chlapíka a razom boli všetci prekvapení, že tento vysekaný boxer prehral s malým tučným chlapíkom. Nikto ho už nemá rád. Bublina praskla. Je to klišé boxerského sveta - všetci zbožňujú víťaza."

Fury sa očividne na odvetu s Wilderom veľmi teší a sám o nej hovorí ako o najväčšom zápase tejto doby. V ringu nechce Joshuu ani Ruiza, ale práve doposiaľ neporazeného Wildera: "Ja verzus Wilder je najväčší zápas na svete. Žiadny iný zápas tu nie je. V tejto ére je to iba tento jeden. Je to ako Achilles a Hektor našej generácie. To je ono, nič viac už nie je."

Viac o téme: Tyson Fury Deontay Wilder
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP; VIDEO: Youtube
  • Zdroj: športky

Súvisiace články