Žiadne strastiplné zaoceánske cesty: Český tenis slávi úspech, dostal divokú kartu

Petr Pála a český tím oslavuje rozhodujúci triumf SiniakovejPetr Pála a český tím oslavuje rozhodujúci triumf Siniakovej Zdroj: SITA/AP - Petr David Josek

LONDÝN - České tenistky dostali od Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) divokú kartu pre účasť na aprílovom finálovom turnaji Fed Cup v Budapešti. Češky, ktoré sú s jedenástimi triumfami druhou najúspešnejšou krajinou tejto tímovej súťaže, pôvodne mali ísť do kvalifikácie.

Fed Cup rovnako ako mužský Davis Cup opúšťa dlholetý formát vyraďovacích bojov na pôde jedného z družstiev a vyvrcholí finálovým turnajom pre 12 tímov. Štart v Budapešti mali ístý tohtoročné finalistky Austrálčanky a Francúzky a taktiež domáce Maďarky. Osem ďalších tímov vzíde z februárovej kvalifikácie, ktorej sa mal zúčastniť taktiež český tím, pre posledného účastníka držala ITF divokú kartu. 

Medzinárodná federácia ju dnes udelila zverenkyniam kapitána Petra Pálu po tom, čo vyhovela českej žiadosti. "Som veľmi rád, že Český tenisový zväz požiadal o divokú kartu a Medzinárodná tenisová federácia vyhovela. Vďaka tomu sa vyhneme februárovému play-off, kedy nám hrozilo niekoľko dlhých zaoceánskych ciest a bola iba minimálna šanca na zápas doma," povedal ČTK kapitán Petr Pála. 

Fedcupové finále sa odohrá na budapeštianskej antuke 14. až 19. apríla 2020. 

Viac o téme: Česko Fed Cup
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP - Petr David Josek
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články