Hrozí druhá katastrofa v priebehu dvoch rokov: Toronto si môže nechať ujsť obrovskú hviezdu

Mitch MarnerMitch Marner Zdroj: SITA/AP/Frank Gunn

BRATISLAVA - Kanadský hokejový útočník Mitchell Marner stále nedokáže nájsť spoločnú reč s vedením Toronta Maple Leafs v rámci rokovaní o novom kontrakte. Dvadsaťdvaročný krídelník má momentálne status obmedzeného voľného hráča a predsezónny kemp "javorových listov" odštartuje už 13. septembra. Je čoraz pravdepodobnejšie, že produktívny forvard sa na ňom nezúčastní a hľadá si iné možnosti na trénovanie. Marnerov agent najnovšie oslovil švajčiarsky Zürich s tým, či by sa rodák z Markhamu nemohol pripravovať s tamojšími "levmi".

"Tím ZSC Lions dostal žiadosť, či by mohol Mitch Marner trénovať s mužstvom. Zatiaľ však nie je jasné, kedy a či vôbec sa tak stane," uviedol švajčiarsky klub prostredníctvom oficiálneho twitterového účtu. V rovnakom mužstve pôsobil v ročníku 2015/2016 aj Marnerov spoluhráč z Toronta Auston Matthews, ktorý v preddraftovej sezóne odohral 40 zápasov s bilanciou 24+25.

Marnerovi koncom júna vypršala nováčikovská zmluva s Maple Leafs, na základe ktorej ukrajoval talentovaný Kanaďan z platového stropu necelý milión amerických dolárov. Najproduktívnejší hráč mužstva v sezóne 2018/2019 má aktuálne oveľa vyššie požiadavky, ktoré sa blížia k osemcifernej sume. Rokovania medzi oboma stranami sa preto naťahujú a Marner nechce absolvovať kemp bez nového kontraktu. "Predstavovalo by to pre nás príliš veľké riziko a to nechceme podstúpiť," uviedol ešte v júli hráčov agent.

Podľa kanadského novinára špecializujúceho sa na dianie v NHL Darrena Dregera počas minulého týždňa prebehli rokovania medzi agentom Marnera a generálnym manažérom Toronta Kylom Dubasom. Napriek údajným pozitívnym výsledkom diskusie však nedošlo k žiadnemu posunu. Referoval oficiálny portál NHL.

V podobnej situácii ako Marner bol vlani Švéd William Nylander, ktorý čakal dohodu s Torontom až do poslednej možnej chvíle. Kontrakt na šesť sezón v celkovej hodnote 45 miliónov USD podpísal až prvého decembra a zápasová pauza sa negatívne prejavila na jeho výkonoch.

Viac o téme: Toronto Maple Leafs Mitchell Marner ZSC Zürich Lions
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Frank Gunn
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články