Skvelá práca: Slovenský štvorkajak v Maďarsku vybojoval cenný kov aj olympijské miestenky!

Slovenský štvorkajak Samuel Baláž, Erik Vlček, Csaba Zalka a Adam BotekSlovenský štvorkajak Samuel Baláž, Erik Vlček, Csaba Zalka a Adam Botek Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

SZEGED - Slovenský štvorkajak v zložení Samuel Baláž, Erik Vlček, Csaba Zalka a Adam Botek obsadil vďaka výbornému finišu vo finále na olympijskej 500 m trati na majstrovstvách sveta v rýchlostnej kanoistike v maďarskom Szegede 3. miesto za favorizovanými Nemeckom a Španielskom a štyri stotiny sekundy pred Ruskom.

Spomenuté kvarteto vybojovalo pre Slovensko druhú miestenku do Tokia, v sobotu sa to podarilo Petrovi Gellemu v K1 na 1000 m. Pre slovenskú výpravu je to druhá medaila na šampionáte a opäť bronzová, ktorú získal aj štvorkajak na 1000 m.

V dopoludňajšom B-finále disciplíny K1 500 m obsadila Ivana Mládková druhé miesto a celkovo sa zaradila na jedenástu pozíciu. Po polovici trate dokonca viedla, ale v záverečnom finiši nemala dostatok síl a na víťaznú Poľku Justynu Iskrzycku stratila 1,07 s. Skúsená 34-ročná kajakárka sa rozlúčila so Szegedom bez účasti v A-finále, ale v dejisku šampionátu bojovala s chorobou.


Príď zažiť na vlastnej koži 11. ročník Telekom Night Run v Bratislave.


Kanoista Matej Rusnák skončil piaty v B-finále na kilometrovej trati. Slovenský reprezentant mal dobrý štart, úvodných 250 metrov zvládol najlepšie zo všetkých. V ďalšej fáze pretekov však klesol poradím a za prvým Ukrajincom Pavlom Altuchovom zaostal o 3,75 s, čo mu stačilo na konečnú štrnástu priečku.

Dvojkaku v zložení Ákos Gacsal, Gábor Jakubík nevyšla jazda v B-finále na olympijskej kilometrovej trati. Slovenská dvojica od začiatku strácala na najlepších a do cieľa prišla deviata s mankom viac ako desiatich sekúnd na dánske duo Rene Holten Poulsen, Morten Graversen. V celkovom hodnotení sa Gacsal s Jakubíkom zaradili na osemnáste miesto.

výsledky K4 500 m: 1. Nemecko (Tom Liebscher, Ronald Rauhe, Max Rendschmidt, Max Lemke) 1:19,26 min., 2. Španielsko (Saul Craviotto, Carlos Arévalo, Rodrigo Germade, Marcus Walz) +0,51, 3. SLOVENSKO (Samuel Baláž, Erik Vlček, Csaba Zalka, Adam Botek) +1,70 

Viac o téme: Erik Vlček MS v kanoistike Csaba Zalka Samuel Baláž Adam Botek
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Pavel Neubauer
  • Zdroj: SITA, TASR

Súvisiace články