Koniec Kozákovej víťaznej šnúry po remíze so Žilinou: Nejaké výhovorky o nezohratosti nie sú na mieste

Dočasne poverený tréner Slovana Ján Kozák ml.
Dočasne poverený tréner Slovana Ján Kozák ml.

BRATISLAVA - Zápas rozdielnych polčasov a bez hráčov základnej zostavy na strane Slovana. Aj takto by sa dal v krátkosti zhodnotiť šláger 6. kola Fortuna ligy 2019/2020, v ktorom získala Žilina na Tehelnom poli cenný bod za remízu 1:1. Obe mužstvá zostávajú naďalej nezdolané, pričom prvú priečku si vďaka lepšiemu skóre udržali "belasí".

Oproti štvrtkovému zápasu Európskej ligy s gréckym majstrom PAOK Solún vymenil tréner Ján Kozák ml. kompletnú desiatku hráčov v poli. V bránke zostal Dominik Greif, ktorý však vinu remízového výsledku nechcel hádzať na zmeny v základnej zostave. "Každý jeden hráč v našom tíme má veľkú kvalitu. Nejaké výhovorky o nezohratosti alebo niečo podobné určite nie sú na mieste. Napriek tomu, že sa zostava rotovala, sme v predošlých zápasoch dokázali víťaziť. Bohužiaľ, dnes nám to nevyšlo, ale bude ešte veľa možností, aby sme to napravili," povedal odchovanec bratislavského klubu.

Slovan mal zápas dlho pod kontrolou, dominoval v herných činnostiach, čo po zápase priznal aj hosťujúci tréner Jaroslav Kentoš. Ten však dokázal reagovať na nevýraznú hru svojho mužstva a vydarenými zmenami naštartoval svojich zverencov k lepšiemu výkonu. "V prvom polčase sme hrali s veľkým rešpektom a bez odvahy, čo sme chlapcom cez prestávku vyčítali. Potom sme urobili zmeny v rozostavení, zlepšili hru a s výsledkom 1:1 sme veľmi spokojní," zhodnotil tréner žilinského tímu.

Tréner Ján Kozák ml. remízou 1:1 prišiel o víťaznú šnúru, ktorá od jeho príchodu na lavičku Slovana predstavovala deväť zápasov. Po viac než 460 minútach "belasí" inkasovali na Tehelnom poli, keď v 80. min premenil pokutový kop Miroslav Káčer. "Nemôžeme byť spokojní. Vieme hrať lepšie, ale nie je ľahké pripraviť mužstvo každé tri dni na nový zápas. Žilina v tomto mala výhodu, že sa týždeň mohla koncentrovať na nás. My musíme rotovať zostavu, teraz to síce nevyšlo, ale chlapci nechali na ihrisku všetko. Treba si aj z tohto zápasu zobrať to pozitívne a pripraviť sa na štvrtkový zápas EL," skonštatoval na tlačovej konferencii tréner Slovana.

Šláger kola bol špecifický aj tým, že sa na ihrisku predstavili hneď traja hráči, ktorí sú vekom ešte tínedžeri. "V prípade Jána Bernáta sa potvrdilo, že má veľké rezervy. To, že dáva góly je dobré, ale potrebuje ešte dozrieť a tento zápas musí byť pre neho motiváciou do ďalšej práce. Róbert Boženík to mal medzi stopérmi ťažké, v druhom polčase však zlepšil výkon a mal tam aj jeden strelecký pokus. Čo sa týka domáceho Dávida Strelca, veľmi sa mi páčil jeho výkon. Je to výborný hráč. Z pozície hrotového útočníka si odskakoval do medzihry a dostával sa do gólových príležitostí," zhodnotil Kentoš.


Tagy: ŠK Slovan Bratislava Ján Kozák ml.

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/Pavel Neubauer; Video: youtube.com

DISKUSIA