Zhoda trénera a najlepšieho strelca: Kozák so Šporarom si pri žrebe želajú to isté!

Na snímke tréner Slovana Ján Kozák ml. počas odvetného stretnutia play off futbalovej Európskej ligy UEFA, PAOK FC Solún - ŠK Slovan BratislavaNa snímke tréner Slovana Ján Kozák ml. počas odvetného stretnutia play off futbalovej Európskej ligy UEFA, PAOK FC Solún - ŠK Slovan Bratislava Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Po vyradení z prvého predkola Ligy majstrov museli čeliť aj posmešným komentárom na svoju adresu, teraz sa tešia z postupu do hlavnej časti Európskej ligy. Futbalisti Slovana Bratislava po piatich rokoch opäť zažijú pohárovú jeseň, pričom mená súperov v skupinovej fáze sa dozvedia po piatkovom monackom žrebe. V sezóne 2014/2015 sa "belasí" konfrontovali s SSC Neapol, pred ôsmimi rokmi s Parížom St. Germain a slávneho súpera by privítali aj v tomto prípade.

"Som presvedčený, že tento tím má ešte na viac. PAOK mal silnejšie individuality, ale my sme uspeli srdcom a tímovosťou. Teraz sa chalani budú môcť porovnať s ďalšími špičkovými súpermi a využiť tieto zápasy na to, aby ďalej napredovali. Bol by som rád, keby sme dostali aspoň jedného súpera z veľkej futbalovej krajiny, napríklad Manchester United," zhodnotil pre klubový web Slovana tréner Ján Kozák ml. Pred 15 rokmi si zahral v skupinovej časti Ligy majstrov v drese Artmedie Bratislava a teraz má šancu uspieť ako tréner s ďalším klubom z hlavného mesta Slovenska.

Aj slovinský kanonier Andraž Šporar verí, že "belasým" žreb pridelí súpera zvučného mena. "V skupine si prajem za súperov Arsenal alebo Manchester United. Chcem si zahrať na Britských ostrovoch,“ povedal autor 29 ligových gólov v ostatnej sezóne.

Na snímke radosť hráčov Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

Napriek ťažkej pozícii na hrote útoku rodák z Ľubľany bojoval do záverečných sekúnd, čo ocenil aj brankár slovenského majstra Dominik Greif. "Bol to úžasný tímový výkon. Keď Andraž Šporar ešte v 85. min šprintoval za mojím nevydareným odkopom, bolo to niečo skvelé. Som hrdý na náš tím," povedal odchovanec bratislavského klubu.

Vo dvoch vzájomných konfrontáciách s PAOK Solún strelili "belasí" tri góly a o všetky sa netradične postarali obrancovia. Napokon ten postupový dosiahol v solúnskej odvete Vernon De Marco, ktorý pohotovo reagoval na strieľanú prihrávku kapitána Vasila Božikova. "Ešte som v mojej kariére nehral ťažší zápas. Tréneri zvolili nové rozostavenie, ktorému sme sa rýchlo prispôsobili a podľa mňa fungovalo veľmi dobre. Je to zatiaľ najväčší zápas v mojej kariére," povedal argentínsky obranca v rozhovore pre klubový web.

Na snímke futbalisti Slovana Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

Slovan Bratislava napodobnil svojho mestského rivala Inter, ktorý ešte v sezóne 1975/1976 postúpil cez AEK Atény. V ére samostatnosti sa predtým žiadnemu slovenskému klubu nepodarilo prejsť cez grécke mužstvo. Tím pod vedením Jána Kozáka ml. splnil svoj cieľ a môže sa tešiť minimálne na ďalších šesť zápasov v pohárovej Európe. Žreb v Monaku sa uskutoční v piatok od 13.00 h.

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava Andraž Šporar Ján Kozák ml.
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Pavel Neubauer
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články