VIDEO Takto sa bojuje za národné farby! Fenomenálny Krpálek, Česko oslavuje majstra sveta

Český džudista Lukáš Krpálek sa stal majstrom sveta v džude
Český džudista Lukáš Krpálek sa stal majstrom sveta v džude

TOKIO - Český džudista Lukáš Krpálek sa stal majstrom sveta v džude v najťažšej kategórii nad 100 kg. Vo finále zdolal domáceho Hisajošiho Harasawu na technický ippon, keď jeho súper dostal po tri minúty a 50 sekúnd trvajúcom boji v predĺžení tretie varovanie.

Pre olympijského víťaza v kategórii do 100 kg je to premiérový kov na vrcholnom podujatí po prestupe o váhu vyššie. Bronz získali Holanďan Roy Meyer a Kim Min-džong z Kórejskej republiky. V poslednej ženskej individuálnej disciplíne triumfovala domáca Akira Soneová. Vo finále sa tešila po súboji s Kubánkou Idalys Ortizovou, ktorá dostala od rozhodcov posledné možné tretie varovanie v štvrtej minúte a deviatej sekunde predĺženia. Tretie miesto obsadili ďalšia Japonka Sarah Asahinová a Turkyňa Kayra Sayitová.

    

Muži - nad 100 kg, finále: Lukáš Krpálek (ČR) - Hisajoši Harasawa (Jap.) na technický ippon (0:0 na techniky, 2:3 na varovania)

O 3. miesto: Roy Meyer (Hol.) - Guram Tušišvili (Gruz.) na wazaari, Kim Min-džong (Kór rep.) - Rafael Silva (Braz.) na ippon   

Ženy - nad 78 kg, finále: Akira Soneová (Jap.) - Idalys Ortizová (Kuba) na technický ippon (0:0 na techniky, 2:3 na varovania)

O 3. miesto: Sarah Asahinová (Jap.) - Maria Althemanová (Braz.) na ippon, Kayra Sayitová (Tur.) - Beatriz Souzová (Braz.) na ippon  


Tagy: Lukáš Krpálek

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Eugene Hoshiko; Video: YouTube/Judo Techniques

DISKUSIA