Bratislavské derby jasne pre Petržalku: Dva góly kanoniera Almásiho

Radosť hráčov futbalistov FC PetržalkaRadosť hráčov futbalistov FC Petržalka Zdroj: fcpetrzalka.sk

BRATISLAVA - Nedeľňajšie predpoludňajšie stretnutia 7. kola v druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaži 2019/2020 priniesli dve víťazstvá domácich tímov. V bratislavskom derby uspelo mužstvo FC Petržalka a aj vďaka dvom gólom kanoniera Ladislava Almásiho zdolalo rezervu bratislavského Slovana 3:0. Petržalčania sú v tabuľke 5., "belasým" patrí predposledná 15. pozícia.

Body zostali doma aj v konfrontácii B-tímu MŠK Žilina s FC ŠTK 1914 Šamorín. Žilinčania si so svojim súperom poradili 3:1, pričom o rozdielové góly sa postaral v druhom polčase v priebehu troch minút Lukáš Jánošík. V aktuálnom poradí figurujú na 7. mieste.

Z prvého víťazstva v sezóne sa radovali futbalisti MŠK Púchov. Dosiahli ho na pôde Slavoja Trebišov, kde o ňom v 37. min rozhodol Patrik Krčula.

FC Petržalka - ŠK Slovan Bratislava "B" 3:0 (1:0)
Góly: 42. a 49. Almási, 76. Turčák

MŠK Žilina "B" - FC ŠTK 1914 Šamorín 3:1 (1:0)
Góly: 64. a 66. Jánošík, 26. Valek (vlastný) - 52. Zuberu

Slavoj Trebišov - MŠK Púchov 0:1 (0:1)
Gól: 37. Krčula

Viac o téme: FC Petržalka ŠK Slovan Bratislava "B"