VIDEO Najvyššia možná pokuta na US Open: Deblové eso odstrelilo rozhodkyňu!

Mike Bryan napodobnil streľbu zo zbrane
Mike Bryan napodobnil streľbu zo zbrane

NEW YORK - Americký tenista Mike Bryan dostal za nevhodnú oslavu v nedeľnom 2. kole štvorhry grandslamového US Open mastnú pokutu. Štyridsaťjedenročný deblový špecialista zaplatí za nešportové správanie maximálnu sadzbu 10-tisíc dolárov.

Vyslúžil si ju za to, že v dvanástom geme štvrtého setu namieril  svoju raketu smerom k empajrovej rozhodkyni a napodobnil streľbu zo zbrane. Reagoval tak na získaný fiftín po výroku jastrabieho oka. Oslavu však nedomyslel vzhľadom "epidémiu" násilia spojeného so strelnými zbraňami v USA, pripomenul denník New York Times. Iba v sobotu v Texase zastrelil páchateľ sedem ľudí a ďalších zranil.

"Ospravedlňujem sa, iba som sa tešil zo získanej loptičky, nič zlé som tým nemyslel. Rozumiem však, ako mohlo byť toto gesto vnímané v kontexte politickej situácie, sľubujem, že sa to už nikdy nebude opakovať," sypal si Bryan popol na hlavu.

Bratia Bryanovci napokon zápas zvládli a nad Robertom Carballesom Baenaom s Federicom Delbonisom zvíťazili 4:6, 7:5, 6:3. V osemfinále už však nestačili na pár Jack Sock, Jackson Withrow 4:6, 5:7.

 

 


Tagy: Mike Bryan

Zdroj:
TASR
Foto:
Twitter - Eurosport_RU; Video: Eurosport_RU

DISKUSIA