Vydarená generálka na európsky šampionát: Volejbalisti s domácim Gréckom nestratili ani set!

Slovenskí volejbalisti
Slovenskí volejbalisti

ATÉNY - Slovenskí volejbaloví reprezentanti pokračujú v úspešných výsledkoch v príprave na blížiace sa majstrovstvá Európy (12.-29. septembra). Zverenci trénera Andreja Kravárika zvíťazili vo štvrtok v prvom z trojice prípravných duelov v Aténach nad domácim Gréckom 3:0. Oba tímy sa stretnú na tom istom mieste aj v piatok a v sobotu (vždy o 20.00 SELČ).

Pre slovenských reprezentantov sú zápasy v gréckej metropole generálkou na ME. Na európskom šampionáte sa Slováci predstavia siedmykrát za sebou a desiaty celkovo. V základnej B-skupine 24-členného turnaja nastúpia v Belgicku proti Španielsku, Rakúsku (v Bruseli), Srbsku, Belgicku a Nemecku (v Anverpách).

Grécko - SLOVENSKO 0:3 (-17, -24, -27)
Grécko: Protopsaltis 11, Papalexiou 7, Zoupani 13, Raptis 3, Petreas 4, Filipov 1, libero Kokkinakis (Papadopoulos 3, Stivachtis 0, Koumentakis 0, Voulkidis 2, Fragkos 4). Tréner: D. Andreopoulos.

SR: Krajčovič 7, Zaťko 7, Paták 11, J. Kováč 8, Michalovič 15, Kriško 8, libero M. Vitko (Ihnát 0, F. Palgut 0, Mačuha 0, Gavenda 2, Firkaľ 0). Tréner: A. Kravárik.

Andrej Kravárik, tréner SR: "So zápasom som spokojný až na pár situácií v druhom a treťom sete, kde sme mali jasnú prevahu a náskok, no nechali sme súpera sa dotiahnuť. Je to škoda, pretože počas celého zápasu sme boli jednoznačne lepším tímom a zbytočne sme si situáciu skomplikovali. Som rád, že sme ustáli dve ťažké koncovky, je to dôležité aj na psychiku."

Juraj Zaťko, nahrávač SR: "Naša forma graduje, hráme stále lepšie a lepšie. Prejavilo sa to aj dnes na výsledku. Dúfam, že to bude pokračovať a prenesieme si to aj na majstrovstvá Európy."

Tomáš Kriško, smečiar a kapitán SR: "V prvom sete sme dobre začali, viedli sme o niekoľko bodov a udržali sme si náskok až do konca. V celom zápase sme boli lepší, škoda, že sme v druhom a treťom sete nechali súpera sa dotiahnuť a zdramatizovať zápas, ale koncovky sme zvládli. Myslím, že sme veľmi dobre bránili na bloku a v obrane v poli a vďaka tomu sme zvíťazili."


Tagy: Grécko Slovensko

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/Radovan Stoklasa

DISKUSIA