VIDEO Maradona hrdinom ako pred 33 rokmi: Maximálny ošiaľ, fanúšikovia sa takmer zbláznili

Diego Maradona
Diego Maradona

BUENOS AIRES - Legendárny argentínsky futbalista Diego Maradona sa počas uplynulého víkendu stal novým trénerom Gimnasie y Esgrima La Plata a jeho angažovanie vyvolalo ošiaľ medzi fanúšikmi klubu. Tých sa na oficiálnej Maradonovej prezentácii v La Plate zišli desaťtisíce a majstrovi sveta z roku 1986 vyvolávali na slávu, informovala agentúra SID.

"Dnes sa cítim ako v nebi," povedal Maradona, ktorý za tieto slová zožal búrlivý aplauz. Jeho prvoradým cieľom bude posunúť mužstvo na vyššie priečky, keďže momentálne figuruje na chvoste tabuľky najvyššej argentínskej súťaže. Súčasťou prezentácie Maradonu v La Plate boli aj príhovory klubových funkcionárov, bodku za programom dala veľkolepá pyrotechnická šou.

Bývalý hráč Neapola, Barcelony či Bocy Juniors naposledy viedol mexický druholigový tím Dorados. Pre zdravotné problémy však v júni vo funkcii skončil. Návrat do vlasti privítal, hoci sa juhoamerická krajina zmieta v hospodárskej kríze. "Chcem, aby sa Argentína opäť usmievala, čo v tejto chvíli nevidím," dodal 58-ročný argentínsky futbalový idol.

 

 


Tagy: Diego Maradona Gimnasia La Plata

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Ricardo Mazalan; Video: Twitter/TNT Sports LA

DISKUSIA