Trápenie a hranie nasilu by nemalo žiadny význam: Tenisová hviezda predčasne ukončila rok

Kevin AndersonKevin Anderson Zdroj: SITA/AP/Joe Skipper

JOHANNESBURG - Juhoafrický tenista Kevin Anderson predčasne ukončil sezónu 2019. Dvojnásobný grandslamový finalista má problémy s kolenom a túži si dopriať viac času, aby sa zotavil so zranenia.

33-ročný Anderson nehrá od Wimbledonu, ktorý sa pre neho skončil porážkou v treťom kole. Vynechal i záverečný granslam sezóny US Open, kde bol pred dvomi rokmi vo finále. Anderson po minulej životnej sezóne, v ktorej bojoval o titul vo Wimbledone (prehral s Novakom Djokovičom) a po prvýkrát sa prebojoval na Turnaj majstrov, prežil rok hrôzy. 

V prvej polovici ročníka ho zastavilo zranenie lakťa, kvôli ktorému vynechal podujatie Masters 1000 v Indian Wells i celú antukovú sezónu vrátane Roland Garros. Potom prišli problémy s kolenom. "Bol to veľmi náročný a frustrujúci tenisový rok. Po konzultácii s lekármi sme sa v tíme rozhodli vynechať zvyšok sezóny a dobre sa pripraviť na rok 2020. Získam tým viac času na rehabilitáciu a uzdravenie," uviedol 18. muž svetového rebríčka, ktorý minulý rok zakončil na piatom mieste poradia ATP Tour. 

 

 

Viac o téme: Kevin Anderson
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Joe Skipper; Twitter/Kevin Anderson
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články