VIDEO Martina nakoplo povzbudzovanie Kližana: Ukázal srdce, veľmi milo ma to prekvapilo!

Na snímke slovenský tenista Andrej Martin oslavuje výhru 2:1 na sety proti Švajčiarovi Henrimu Laaksonenovi
Na snímke slovenský tenista Andrej Martin oslavuje výhru 2:1 na sety proti Švajčiarovi Henrimu Laaksonenovi

BRATISLAVA - Slovenského tenistu Andreja Martina v závere víťazného daviscupového duelu proti Švajčiarovi Henrimu Laaksonenovi "nakoplo" povzbudzovanie Martina Kližana. Obaja hráči v minulosti nemali najlepšie vzťahy, navyše líder slovenského tímu bol sklamaný po nečakanej prehre so Sandrom Ehratom.

V treťom sete druhého piatkového singla sa však vrátil na slovenskú lavičku a hlasito fandil svojmu kolegovi z tímu. "Veľmi milo ma to prekvapilo. Po nevydarenom zápase s Ehratom pre neho nebolo vôbec ľahké sa odosobniť. Veľmi si cením, ako ma hecoval a povzbudzoval. Kližo ukázal srdce pre Slovensko i pre náš daviscupový tím. Je to pre nás obrovská motivácia," uviedol Martin.

Dôležitosť tohto bodu sa ukáže na konci

"Dôležitosť tohto bodu sa ukáže až na konci celého stretnutia. Dúfam, že aj vďaka nemu sa nám podarí zvíťaziť. V Davisovom pohári hrám po nejakom čase a som rád, že som dokázal vyhrať. Nebolo to pre mňa ľahké, v treťom sete som nedokázal ukončiť zápas pri vlastnom podaní, ale som rád, že som to prekonal a v závere predviedol opäť veľmi dobrý tenis," skonštatoval na tlačovej konferencii 29-ročný rodák z Bratislavy.

Kapitán slovenského tímu Dominik Hrbatý bol rád, že jeho snaha čo najviac utužiť kolektív nevyšla nazmar. "Práve pre toto robíme teambulidingy, spíme v hoteli a máme spoločné večere, aby sa v tíme vytvorila súdržná a kamarátska atmosféra. Je super, keď sa môže jeden oprieť o druhého. Aj keď niekto prehrá, je veľká šanca, že zasa potiahne druhý."

Mohlo to byť lepšie i horšie

Hrbatý sa vyjadril, že so stavom 1:1 po úvodných dvojhrách je viac-menej spokojný. Mohlo to byť lepšie i horšie, no podľa jeho slov je dôležité, že tám je stále v hre o účasť v marcovej baráži o účasť na záverečnom turnaji Davisovho pohára. Oproti predbežnej nominácii zrejme v sobotu zmeny neurobí. "Zatiaľ je to tak, ako som to nahlásil. Ešte som nemal príliš veľa času nad tým premýšľať. Určite sa však o tom porozprávam s Tiborom Tóthom, ale zatiaľ žiadne zmeny neočakávam," dodal Hrbatý.


Tagy: Dominik Hrbatý Martin Kližan Andrej Martin Henri Laaksonen

Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
TASR/Jaroslav Novák; Video: TASR/Martina Kriková

DISKUSIA