VIDEO Holandský supertalent píše históriu: Po gólovom reprezentačnom debute totálna demolácia súpera!

Donyell Malen opäť hviezdilDonyell Malen opäť hviezdil Zdroj: profimedia.sk

EINDHOVEN - Dvadsaťročný útočník Donyell Malen z PSV Eindhoven sa v holandskej futbalovej lige blysol piatimi gólmi, ktorými zariadil víťazstvo 5:0 nad Arnhemom. Mladý talent sa razom posunul na čelo tabuľky strelcov, ktorú vedie so šiestimi gólmi.

Odchovanec Ajaxu Amsterdam, ktorý sa v rokoch 2015 až 2017 zdokonaľoval v londýnskom Arsenale, prežíva výnimočné dni. V minulom týždni debutoval v holandskej reprezentácii a jedným gólom pomohol k víťazstvu 4:2 nad Nemeckom v kvalifikácii majstrovstiev Európy.

Donyell Malen opäť hviezdil Galéria fotiek (2) Zdroj: profimedia.sk

Proti Arnhemu dvakrát skóroval v prvom polčase, tretí gól dal hneď po prestávke a v závere sa trafil ešte dvakrát z pokutových kopov. Päťgólového strelca mal Eindhoven naposledy v roku 1964, kedy v zápase so Sittardom rozhodol Bert Theunissen o výhre 5:2.

Viac o téme: PSV Eindhoven Donyell Malen Vitesse Arnhem
  • Zdroj: ČTK, športky