Smrť ho postihla v ringu, ale vskutku nezomrel: Svet zdesený z boxerského škandálu!

Ilustračné foto
Ilustračné foto

SKADAR - V bulharskom profesionálnom boxe sa rozhorel škandál po úmrtí boxera po zápase v Albánsku. Sobotný duel pérovej váhy v Skadare sa skončil tragicky pre Borisa Stančova, do sveta sa ale rozletela správa, že zomrel Rus Isus Veličkov. Dokonca o tom informovala i prestížna organizácia WBC na svojom webe. Krátko nato sa ukázalo, že Stančov boxoval pod falošnou identitou s licenciou svojho bratranca a dokonca s jeho vedomím.

Veličkov po správach o svojom úmrtí najskôr vyviedol boxerskú verejnosť z omylu prostredníctvom sociálnych sietí. V bulharských médiách potom priznal, že bratranec používal jeho licenciu zhruba rok a nastúpil s ňou do ôsmich duelov. "Na moju licenciu boxuje od roku 2018. Hovoril, že to nie je problém, že tréner to vie," citoval 21-ročného Veličkova server sportal.bg.

Stančov inkasoval v piatom kole duelu pérovej váhy s domácim Arditom Murjom úder do hlavy, po ktorom skončil v bezvedomí v rohu ringu. Ani napriek okamžitej snahe o pomoc boxer zomrel, podľa informácií médií na zástavu srdca. Špekuluje sa, že okrem licencie používal Stančov i lekárske záznamy svojho bratranca, preto nie je známe, v akom zdravotnom stave nastúpil na zápas. 

 

 


Tagy: Boris Stančov Isus Veličkov

Zdroj:
ČTK
Foto:
Getty Images

DISKUSIA